Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • VÝSTAVA

Eliška Staňková skončila ve finále dvanáctá

Pondělí, 13. Srpen 2018 07:40

Jediná závodnice AC TEPO Kladno Eliška Staňková, která startovala na Mistrovství Evropy v atletice v Berlíně, skončila ve finále diskařek na dvanáctém místě, když hodila 57,04 metru.

V kvalifikaci poslala kladenská atletka svoje nářadí do vzdálenosti 57,81, což znamenalo postup do finále mezi dvanáct nejlepších. Prvním pokusem ve finále hodila 57,01 a po úvodních hodech všech finalistek byla dokonce na čtvrtém místě. Bohužel další dva hody už byly kratší a to na postup mezi osm nejlepších nestačilo. O tom, že soutěž byla nesmírně vyrovnaná, svědčí fakt, že Staňkové na vysněný postup mezi osm nejlepších chyběl necelý metr!

„Dělala jsem, co jsem mohla. Do prvního pokusu jsem dala všechno, ale bohužel to nestačilo. Chybělo pár decimetrů. Přesto jsem s finálovým umístěním spokojená. Vždyť jsem v Berlíně byla blízko svému letošnímu maximu. Asi budu muset ještě více trénovat,“ prozradila usměvavá Eliška Staňková pro Českou televizi.