Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Prezident Masaryk navštívil o víkendu Lány, jako by to bylo poprvé

Pondělí, 13. Srpen 2018 07:20

Lány si o víkendu připomněly vzácný historický okamžik. Do obce po letech zavítal prvorepublikový prezident T. G. Masaryk. Vše se odehrálo přesně tak jako 11. srpna 1921, kdy tehdejší prvorepublikový prezident přijel poprvé k pobytu na lánský zámek.

Foto: Jitka Krňanská – KL

Z Prahy byl, stejně jako tenkrát, vypraven vlak, kterým v sobotu dvojník prvního československého prezidenta přijel na nádraží Stochov-Slovanka. Tam čekalo státníka přivítání sokolstvem, četnictvem i baráčníky. Událost si stejně jako tehdy nenechaly ujít desítky místních i přespolních obyvatel. Z nádraží se oblíbený „tatíček“ Masaryk odebral i s průvodem do Lán.

V Lánech bylo následně po celý den možné navštívit Muzeum T.G.M., kde se nachází expozice věnovaná prvorepublikovému prezidentovi a jeho rodině. Návštěvníci si mohli dále prohlédnout zámecký park či se zaposlouchat do tónů slavnostního koncertu Evropské hudební akademie Teplice. Před muzeem pak veřejnosti zahrála také rakovnická dixielandová skupina Brass Band a nechyběla ani prvorepubliková módní přehlídka módního salónu Ludmily Zuskové.


Autor: (red)


banbad