Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Rytíři stříleli slepými a nakonec si odváží pět kousků

Čtvrtek, 9. Srpen 2018 20:05

Odvetný zápas mezi Vervou Litvínov a Rytíři Kladno přinesl jasnou záležitost domácího favorita. Kladeňáci opět selhali v koncovce a nakonec si odváží debakl v poměru 5:0.  

Rytíři stříleli slepými a nakonec si odváží pět kousků (Ilustrační foto: Josef Poláček – Rytíři Kladno)

Verva Litvínov – Rytíři Kladno 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Z důvodu rekonstrukce litvínovského Zimního stadionu Ivana Hlinky se hrálo v blízkém Mostě. Hosté se dostali do první velké šance, ale opět potvrdili, že zakončení je pro ně velkým problémem. Patyk se šikovně dostal až před brankáře Spěšného, ten se však nenechal překvapit. Verva reagovala Válkem, který po Šestákově akci trefil tyč! Rytíři už téměř tradičně selhali v minutové dvojnásobné přesilovce a Vildumetz se po chybě litvínovské obrany dostal do obrovské příležitosti, tutovku ale nedal. V samém závěru první části podržel hosty při oslabení Brízgala.

Po prvním návratu z kabin se střídaly šance před oběma brankami. Extraligový celek jako první využil přečíslení, když Matoušek proměnil nahrávku bývalého hráče Kladna Doudery. Hosté měli další početní výhodu, ovšem gól zase nevsítili. Středočeši se snažili dobývat Spěšného svatyni, ale postupně na něm selhali Svedlund nebo Kubík. A tak přišel zákonitý trest. Kanonýr Petružálek, který se opět vrátil do Vervy, prokázal svůj um a překonal mladého hostujícího brankáře. Severočeši definitivně rozhodli o svojí výhře během dvaceti vteřin ve čtyřicáté sedmé minutě. Nejdříve Lukeš využil kombinaci Myšáka s Hüblem a vzápětí se prosadil Trávníček. Rytíři rezignovali a výsledkem byl další gól v síti Brízgaly z hole Slováka Mikúše.


„Pouze se třemi pětkami, navíc s pěti dorostenci nelze proti extraligovému týmu hrát. Přitom dvě třetiny jsme hráli dobře, ale znovu jsme nedokázali proměnit gólové šance. Utkání rozhodla nešťastná branka před koncem druhé třetiny a po třetí brance jsme se sesypali. Přesto Brízgala opět zachytal velmi dobře. Bohužel máme hodně zraněných a nemocných, dlouhodobě jsou mimo Machač, Redlich nebo P. Hořava ještě nenaskočil Vampola ani Jágr a to jsou citelná oslabení,“ hodnotí trenér Jindřich Lidický.


Branky: 27. Matoušek, 39. Petružálek, 47. Lukeš, 48. Trávníček, 51. Mikúš. Rozhodčí: Šindel, Veselý – Valenta, Šiman. Diváci: 580.

Kladno:  Brízgala – Zich, Kehar, Kvapil, Veber, Zelingr, Svedlund, Volráb – Filip, Kaut, Schildhabel – Vildumetz, Kubík, Strnad – Š. Bláha, Zikmund, M. Bláha – Patyk.

Autor: (rc)


banbad