Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Navzdory platné výstraze rozdělávali někteří Kladeňáci v lesích oheň

Čtvrtek, 9. Srpen 2018 07:10

Během jednoho večera kladenští strážníci dvakrát vyjížděli k rozdělanému ohni v lesním porostu. První táborák založila skupinka lidí v Rozdělově, další zapálila dvojice v Kročehlavech. V celém Středočeském kraji přitom v parných letních dnech platí nařízení, které podobnou činnost zakazuje.

Foto: MP Kladno

V Rozdělově se skupinka lidí rozhodla v lese opékat buřty. Přivolaní strážníci zajistili důkladné uhašení a přítomné poučili o vydané výstraze a zákazu rozdělávání ohně, načež je z místa vykázali. Záležitost si k dořešení převzal příslušný správní orgán.

O pár hodin později zahlédla obyvatelka Kročehlav z okna svého bytu dvě osoby, které na kraji lesa rozdělávaly oheň. Strážníci opět dohlédli na uhašení a záležitost předali k dalšímu dořešení.

„Městská policie Kladno apeluje na občany, aby dodržovali Nařízení Středočeského kraje o stanovení podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Porušení této výstrahy pak správní orgán řeší jako porušení Nařízení kraje nebo porušení Požárního řádu Statutárního města Kladna a v neposledním případě tuto problematiku řeší také Zákon o lesích,“ upozorňuje mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Autor: (jk)


banbad