Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • VÝSTAVA

Litvínov byl nakonec nad síly kladenských Rytířů

Úterý, 7. Srpen 2018 20:28

Dvojboj mezi kladenskými Rytíři a litvínovskou Vervou začal prvním zápasem na kladenském ČEZ stadionu. Domácí museli dohánět náskok hostů, což se jim nepovedlo a prohráli 1:3.

Rytíři Kladno – Verva Litvínov 1 : 3 (0:1, 0:1, 1:1)

V kladenské kleci se poprvé objevila gólmanská jednička Cikánek, nejnovější posila Petr Vampola dostal ještě od trenérů volno. Extraligový tým začal podstatně lépe a brzy se ujal vedení. Ščotka projel kladenskou obranou a nedal Cikánkovi šanci zasáhnout. O dvě minuty později mohla Verva vést o dvě branky. Tentokrát unikl kladenské defenzívě Černý, ovšem nastřelil pouze tyč. Domácí se snažili kontrovat, ale jejich pokusy brankář Janus v pohodě kryl. Vážnější problémy neměl litvínovský strážce svatyně ani při prvním oslabení. Skóre se mohlo měnit o chvíli později, exkladenský Doudera ale trefil jenom výstroj svého bývalého kolegy, a stejně dopadl o pár vteřin později na druhé straně Jelínek. Před koncem první třetiny mohl rozjásat fanoušky Vildumetz, kotouč však skončil vedle tyče. Po návratu z kabin sice Rytíři přinutili Januse ke dvěma zásahům, ale následně přišlo přečíslení Litvínova dva na jednoho a Hanzl rozvlnil síť za Cikánkovými zády. Domácí promarnili osmdesátivteřinovou výhodu dvou hráčů na ledě, přičemž Januse téměř neohrozili. V závěru druhé části mohli Severočeši uhodit potřetí, ale parádní akce Černého gólem neskončila. Kladeňáci zdramatizovali utkání deset minut před koncem, kdy se po přesné kombinaci druhé řady gólově prosadil Strnad. Branka utkání hodně pomohla, rázem se akce střídaly před oběma brankáři. Definitivní pojistku Verva přidala dvě minuty před závěrem při přesilovce, kdy Myšák napodruhé překonal domácího brankáře.

„Potvrdila se kvalita extraligového Litvínova, který nastoupil téměř v kompletní sestavě. Našim hráčům nemohu vytknout snahu a bojovnost, ale nedáváme branky. Přesto výkon nebyl špatný. Bohužel máme zatím k dispozici jen šestici obránců, navíc se v utkání zranil Zelingr. S nasazením Vampoly počítáme až příští týden,“ říká kouč Jindřich Lidický.

Branky: 51. Strnad – 8. Ščotka, 27. Hanzl, 59. Myšák. Rozhodčí: Ondráček, Čáp – Kučera, Řešátko. Diváci: 690.

Kladno:  Cikánek – Volráb, Kehar, Zajíc, Zich, Zelingr, Svedlund – Kružík, Kaut, Schildhabel – Vildumetz, Kubík, Strnad – Š. Bláha, Zikmund, Hajný – Jelínek, Filip, M. Bláha.