Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Antonín Holub: Tuto sezónu se budeme sehrávat a příští postoupíme!

Úterý, 7. Srpen 2018 07:20

Největší posilou fotbalistů SK Kladno před nadcházející sezónou je určitě příchod Antonína Holuba. Kladenský odchovanec se po šesti letech vrací do mateřského klubu. Jistě bude chtít zvednout kvalitu mužstva, ve kterém pamatuje svoje krásné roky v nejvyšší soutěži.

Antonín Holub (Foto: KL)

Nyní v létě nastaly ve vašem životě dvě zásadní změny. Týká se to jak osobního, tak i sportovního. Je to tak?

Je to krásný pocit být opět v kladenské kabině nikoliv jako host. Moc jsem se těšil. Teď k tomu přibylo i narození syna Matyáše. Máme již dceru Natálku, tak v tomto směru mám splněno!

Do Kladna jste měl přijít již loni. Proč jste nakonec upřednostnil jiné angažmá?

Již jsem o tom několikrát hovořil. Velvary byly rychlejší a vstřícnější, navíc mně bylo doporučeno, abych tam přestoupil. Proto jsem se „upsal“ Slovanu.

Z Kladna jste odcházel před šesti lety, kdy se zde hrála ČFL. Ovšem vrcholem vaší kariéry určitě byly starty v dresu Kladna v první lize. Jak na ty roky vzpomínáte?

Určitě to byla krásná léta. Nikdy nezapomenu na první gól, který jsem vstřelil v Olomouci, ale snažil jsem si užít každý zápas. Pokud se nemýlím, tak v nejvyšší soutěži jsem nastřádal čtyřicet osm startů.  Budu na to dlouho vzpomínat.

Jistě jste jako každý začínající hráč si přál hrát první ligu. Asi jste si nemyslel, že to bude v dresu Kladna? 

To je pravda. I v době, kdy jsem hrál jako dorostenec divizi. Potom se však koupila druhá liga a moje sny začínaly dostávat konkrétnější obrysy. Začal jsem věřit, že když hraji druhou ligu, mohl bych si zahrát i první. A když jsme postoupili, bylo to skutečně top!

V roce 2012, kdy se hrála ČFL, jste po podzimu odešel tehdy do druholigového Mostu. Asi jste si nepomyslel, že až se někdy vrátíte do Kladna, tak se bude hrát ještě nižší soutěž?

Už tehdy jsme padali, nejdříve do druhé a potom do třetí ligy. Potřeboval jsem změnit prostředí a odejít z Kladna. Na návrat jsem myslel stále, ale vyšlo to až nyní.

Neodrazoval vás přece jen fakt, že se na Kladně hraje pouze divize? 

Prakticky ne, protože čtvrtou soutěž jsem hrál poslední čtyři roky s výjimkou půlročního působení v třetiligových Litoměřicích, v týmech Lovosic a Velvar.

Při pobytech v Lovosicích nebo ve Velvarech jste si užil oslav postupu do ČFL. Nabízí se otázka. Do třetice vyjde postup do třetí nejvyšší soutěže s Kladnem? 

Určitě by to bylo hezké. Postup se vždy podařil ve druhém roce. První roky nebyly špatné, ale postup vyšel až následující sezónu. Tak teď se budeme sehrávat a příští rok postoupíme! (úsměv)

Ve Velvarech jste patřil ke klíčovým hráčům, chválil vás i trenér Janeček. Jak dlouho jste si rozmýšlel zahrát si buď ČFL ve Velvarech, nebo jít do divizního Kladna?

Již od zimy. Po podzimu jsme měli slibný náskok, úvod jara nám vyšel a od vedení klubu nám bylo řečeno, že v případě prvního místa budeme hrát ČFL. Měl jsem tak dost času si všechno rozmyslet. Z časových a rodinných důvodů jsem se rozhodl pro Kladno. Už mě nelákalo si něco dokazovat. Velvary mě přemlouvaly, snažily se mně vyjít ve všem vstříc včetně menšího počtu tréninků, ale už jsem byl rozhodnutý. Rozešli jsme se v dobrém a popřáli vzájemně hodně štěstí.

V kladenské kabině jste našel několik spoluhráčů, kteří jako vy pamatují prvoligovou scénu. Byl to také jeden z impulsů pro návrat?

Přesně tak. Potkal jsem se opět s Honzou Procházkou, Bartošem, Kalinou i s mým kamarádem Tesařem, znám se z Litoměřic se Suchým, Čížkem nebo Hanzlíkem. Takže jsem se nebál, že přijdu do cizího prostředí.

Měl jste možnost  poznat sílu současného Kladna. Kde vidíte přednosti a rezervy? 

Sílu vidím v obraně, navíc máme vysoké stopery, což se hodí při standardkách. Pokud budeme zdraví, tak kvalitní bude i záloha. Bohužel nám chybí útočníci. Je potřeba ofenzivní hráče sehnat nejlépe do začátku soutěže, případně těsně potom.

Jistě víte, že z Kladna odešli dva talentovaní útočníci, Kroutil a Kafka. Pokud mám zprávy, spekuloval se o tom, že by z Velvar mohl přijít kanonýr Müller. Jak to s ním vypadá? 

Co se týká Míry Millera, tak by nám určitě pomohl. Je to zároveň výborný kluk. Bavil jsem se s ním na konci loňské sezóny. Chtěl by ve Velvarech zkusit ČFL a podle toho, jak se mu bude, či nebude dařit, se rozhodne, co dále.

Důležitou stránkou je určitě dění ve vedení klubu. Stadion přejde pod město, příští týden je valná hromada, kdy lze čekat radikální změny. Co tomu říkáte?

Moc o tom nevím. Přijde nová krev, budou nové cíle, mělo by to SK Kladno pomoci. Uvidíme.

Jak vidíte současné ambice Kladna?

Přál bych si, abychom po podzimu byli nejhůře na čtvrtém, pátém místě s minimálním odstupem na prvního a druhého. Chtěl bych, abychom hráli takový fotbal, který se bude našim fanouškům líbit a stříleli branky, což se nám zatím bohužel nedaří.

Autor: (rc)


banbad


 1. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 2. pozvánka

  Třetí díl Průvodce historií kladenských hostinců se pokřtí v Kuklíku

 3. pozvánka

  Ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně se budou zpívat koledy

 4. krimi

  Kladenští strážníci přistihli sprejery přímo při činu

 5. pozvánka

  Kladenský aquapark připravil pro děti vstupné za korunu

 6. krimi

  Poznáte na fotografii vandala, který v Kladně poničil škodovku?

 7. foto

  FOTO: Kladenští Rytíři zdolali na domácím ledě ostravskou Porubu

 8. rozhovor

  Kladenská nemocnice nabízí ženám řešení myomatózy

 9. krimi

  Muž z Kladna byl okraden v pražském metru, policie zveřejnila fotku pachatele

 10. krimi

  Podvodníci v Kladně okradli seniorku přímo v jejím bytě

 11. foto

  FOTO: Ve středu se po kladenské nemocnici procházeli čerti, andělé a Mikuláš

 12. pozvánka

  Vánoční koncert „Hvězdička betlémská“ rozezpívá děti v kině Hutník

 13. video

  VIDEO: V kladenském Centralu si děti užily Mikulášskou stezku

 14. pozvánka

  Za jednu vstupenku na Vsetín i na Karlovarsko!

 15. sport

  Orli si dolétli do maďarské Kazinbarciky pro další postup v CEV Cupu!

 16. foto

  Cvičný požár kladenského věžáku přilákal spoustu zvědavců

 17. zprávy

  Slánskou plovárnu čeká rekonstrukce, náklady mohou přesáhnout sto milionů

 18. zprávy

  Občané Kladna dostanou více možností zapojit se do správy města

 19. foto

  FOTO: Kladnem projel už podesáté průvod Mikuláše, čertů a andělů

 20. pozvánka

  Kladenské kino Sokol pořádá tradiční předvánoční jarmark