HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Antonín Holub: Tuto sezónu se budeme sehrávat a příští postoupíme!

Úterý, 7. Srpen 2018 07:20

Největší posilou fotbalistů SK Kladno před nadcházející sezónou je určitě příchod Antonína Holuba. Kladenský odchovanec se po šesti letech vrací do mateřského klubu. Jistě bude chtít zvednout kvalitu mužstva, ve kterém pamatuje svoje krásné roky v nejvyšší soutěži.

Antonín Holub (Foto: KL)

Nyní v létě nastaly ve vašem životě dvě zásadní změny. Týká se to jak osobního, tak i sportovního. Je to tak?

Je to krásný pocit být opět v kladenské kabině nikoliv jako host. Moc jsem se těšil. Teď k tomu přibylo i narození syna Matyáše. Máme již dceru Natálku, tak v tomto směru mám splněno!

Do Kladna jste měl přijít již loni. Proč jste nakonec upřednostnil jiné angažmá?

Již jsem o tom několikrát hovořil. Velvary byly rychlejší a vstřícnější, navíc mně bylo doporučeno, abych tam přestoupil. Proto jsem se „upsal“ Slovanu.

Z Kladna jste odcházel před šesti lety, kdy se zde hrála ČFL. Ovšem vrcholem vaší kariéry určitě byly starty v dresu Kladna v první lize. Jak na ty roky vzpomínáte?

Určitě to byla krásná léta. Nikdy nezapomenu na první gól, který jsem vstřelil v Olomouci, ale snažil jsem si užít každý zápas. Pokud se nemýlím, tak v nejvyšší soutěži jsem nastřádal čtyřicet osm startů.  Budu na to dlouho vzpomínat.

Jistě jste jako každý začínající hráč si přál hrát první ligu. Asi jste si nemyslel, že to bude v dresu Kladna? 

To je pravda. I v době, kdy jsem hrál jako dorostenec divizi. Potom se však koupila druhá liga a moje sny začínaly dostávat konkrétnější obrysy. Začal jsem věřit, že když hraji druhou ligu, mohl bych si zahrát i první. A když jsme postoupili, bylo to skutečně top!

V roce 2012, kdy se hrála ČFL, jste po podzimu odešel tehdy do druholigového Mostu. Asi jste si nepomyslel, že až se někdy vrátíte do Kladna, tak se bude hrát ještě nižší soutěž?

Už tehdy jsme padali, nejdříve do druhé a potom do třetí ligy. Potřeboval jsem změnit prostředí a odejít z Kladna. Na návrat jsem myslel stále, ale vyšlo to až nyní.

Neodrazoval vás přece jen fakt, že se na Kladně hraje pouze divize? 

Prakticky ne, protože čtvrtou soutěž jsem hrál poslední čtyři roky s výjimkou půlročního působení v třetiligových Litoměřicích, v týmech Lovosic a Velvar.

Při pobytech v Lovosicích nebo ve Velvarech jste si užil oslav postupu do ČFL. Nabízí se otázka. Do třetice vyjde postup do třetí nejvyšší soutěže s Kladnem? 

Určitě by to bylo hezké. Postup se vždy podařil ve druhém roce. První roky nebyly špatné, ale postup vyšel až následující sezónu. Tak teď se budeme sehrávat a příští rok postoupíme! (úsměv)

Ve Velvarech jste patřil ke klíčovým hráčům, chválil vás i trenér Janeček. Jak dlouho jste si rozmýšlel zahrát si buď ČFL ve Velvarech, nebo jít do divizního Kladna?

Již od zimy. Po podzimu jsme měli slibný náskok, úvod jara nám vyšel a od vedení klubu nám bylo řečeno, že v případě prvního místa budeme hrát ČFL. Měl jsem tak dost času si všechno rozmyslet. Z časových a rodinných důvodů jsem se rozhodl pro Kladno. Už mě nelákalo si něco dokazovat. Velvary mě přemlouvaly, snažily se mně vyjít ve všem vstříc včetně menšího počtu tréninků, ale už jsem byl rozhodnutý. Rozešli jsme se v dobrém a popřáli vzájemně hodně štěstí.

V kladenské kabině jste našel několik spoluhráčů, kteří jako vy pamatují prvoligovou scénu. Byl to také jeden z impulsů pro návrat?

Přesně tak. Potkal jsem se opět s Honzou Procházkou, Bartošem, Kalinou i s mým kamarádem Tesařem, znám se z Litoměřic se Suchým, Čížkem nebo Hanzlíkem. Takže jsem se nebál, že přijdu do cizího prostředí.

Měl jste možnost  poznat sílu současného Kladna. Kde vidíte přednosti a rezervy? 

Sílu vidím v obraně, navíc máme vysoké stopery, což se hodí při standardkách. Pokud budeme zdraví, tak kvalitní bude i záloha. Bohužel nám chybí útočníci. Je potřeba ofenzivní hráče sehnat nejlépe do začátku soutěže, případně těsně potom.

Jistě víte, že z Kladna odešli dva talentovaní útočníci, Kroutil a Kafka. Pokud mám zprávy, spekuloval se o tom, že by z Velvar mohl přijít kanonýr Müller. Jak to s ním vypadá? 

Co se týká Míry Millera, tak by nám určitě pomohl. Je to zároveň výborný kluk. Bavil jsem se s ním na konci loňské sezóny. Chtěl by ve Velvarech zkusit ČFL a podle toho, jak se mu bude, či nebude dařit, se rozhodne, co dále.

Důležitou stránkou je určitě dění ve vedení klubu. Stadion přejde pod město, příští týden je valná hromada, kdy lze čekat radikální změny. Co tomu říkáte?

Moc o tom nevím. Přijde nová krev, budou nové cíle, mělo by to SK Kladno pomoci. Uvidíme.

Jak vidíte současné ambice Kladna?

Přál bych si, abychom po podzimu byli nejhůře na čtvrtém, pátém místě s minimálním odstupem na prvního a druhého. Chtěl bych, abychom hráli takový fotbal, který se bude našim fanouškům líbit a stříleli branky, což se nám zatím bohužel nedaří.

Autor: (rc)


banbad


 1. zprávy

  Poldovku čeká čtvrtá dražba, tentokrát za přísnějších podmínek

 2. krimi

  Policii zaměstnaly drobné krádeže, jedné se dopustila teprve desetiletá dívka

 3. pozvánka

  Skupina J.A.R. míří do Kladna v rámci Eskalace dobra tour 2018

 4. zprávy

  Kauza parkovacího domu ve Slaném se vrací před kladenský soud

 5. zprávy

  V pondělí začne první etapa rekonstrukce ulice Milady Horákové

 6. krimi

  Opilec v Kladně vyhrožoval zbitím hostů restaurace, skončil za mřížemi

 7. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 8. sport

  Kladeňáci zvládli penalty a vezou z Meteoru dva body

 9. zprávy

  V Kladně vyřídí operátoři záchranky až 1500 hovorů denně

 10. zprávy

  Sedmileté Amálce z Doks přispívá na rehabilitační pobyty Dobrý anděl

 11. sport

  Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

 12. sport

  Gólová přestřelka nakonec znamenala dva body pro kladenské Rytíře

 13. foto

  FOTO: Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu

 14. zprávy

  Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

 15. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 16. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 17. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 18. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 19. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 20. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky