Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

FOTO: Hlavním tahákem festivalu Rack Reyd byla dřevorubecká show Eurojack

Pondělí, 6. Srpen 2018 07:40

Tradice Rack Reydu je opravdu bohatá, letos se totiž konal již dvaadvacátý ročník. Tisíce krásných a nablýskaných motorek, u nich stojící opravdoví chlapi a krásné dámy. Bohatý doprovodný program, ve kterém nechyběla trocha erotiky a dřevorubecké zápolení. Výborné jídlo i pití a burácející motory při spanilé jízdě. Takový byl Rack Reyd 2018. 

Hlavním tahákem festivalu Rack Reyd byla dřevorubecká show Eurojack (Foto: Jitka Krňanská – KL

Z původního obyčejného motorkářského srazu se Rack Reyd vyvinul do dnešních rozměrů a pomalu se z něj stal festival s motorkami. Letos přijely asi tři tisícovky účastníků. „Před akcí nám volá spousta lidí, ptají se na to, jestli na akci mohou i bez motorek. Rack Reyd, jak ho dnes známe, je pro širokou veřejnost a jsou všichni vítáni,“ uvedl pro Kladenské listy hlavní organizátor Michal Kužel.

Pochopitelně ani letos nemohla chybět spanilá jízda. Na tu se však nevydali úplně všichni vyznavači jedné stopy. I tak ale byl vytvořen had, jehož průjezd jedním místem trval zhruba dvacet minut. Trasa se jela oproti minulým létům jinak. Tentokráte se jezdci vydali směrem na Slaný, Řevničov, Cítoliby a zpět do žerotínského kempu, kde se Rack Reyd tradičně konal. Délka trasy byla kolem 60 kilometrů.

„S lidmi od motorek jsme se hodně bavili o tom, že byl změněn datum konání Grand Prix na brněnském okruhu a nabourala se tak do našeho srazu. Pocítili jsme to na návštěvnosti. My si ale na počet účastníků nehrajeme, dáváme důraz na kvalitu, což se nám opět podařilo na jedničku,“ řekl Michal Kužel.

Doprovodný program byl opravdu pestrý a všichni si přišli na své. Mimo kvalitních hudebních vystoupení, lesbické show, různých soutěží a ohňostroje bylo letos poprvé na programu exhibiční vystoupení v Eurojacku.

Eurojack je největší seriál dřevorubeckých závodů v Evropě. Ty vznikly začátkem 20. století v Kanadě v dřevorubeckých kempech. V posledních dvaceti letech se mohutně rozšířily do Evropy, před dekádou získaly svou dnešní podobu a daly vzniknout evropskému seriálu Eurojack, sportu pro nejtvrdší soutěžní dřevorubce současnosti.

Jak to na Rack Reydu 2018 vypadalo, se podívejte v naší fotogalerii, kterou pro Kladenské listy pořídila Jitka Krňanská.


Autor: (red)


banbad