HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • J.A.R

Splněná postupová povinnost SK Kladno

Neděle, 5. Srpen 2018 20:22

Sezónu 2018/2019 začali hráči SK Kladno zápasem předkola MOLC Cupu. Jako velký favorit nastoupili na hřišti účastníka karlovarského přeboru, Baníku Union Nové Sedlo. Po bezbrankovém poločase nakonec hosté zvítězili 0:4 a postoupili do 1. kola, kde se střetnou se Slavií Karlovy Vary.

Splněná postupová povinnost SK Kladno (Ilustrační foto: KL)

Baník Union Nové Sedlo –  SK Kladno    0 : 4  (0:0)

Po zmatcích, kdy na stránkách FaČR se nejdříve objevilo, že soupeřem Kladna bude TJ Nové Sedlo z Ústeckého kraje, nakonec Kladeňáci odehráli utkání na Baníku Union Nové Sedlo, které zvítězilo v krajském kole Karlovarského kraje. V pěkném areálu to byla pro domácí slavnostní chvíle, které se zúčastnila i místní starostka. Středočeši se snažili od začátku naplňovat roli favorita, ale v teplém počasí se jim v prvním poločase hra příliš nedařila. Chyběl pohyb i přesná nahrávka. Nové Sedlo na hřišti menších rozměrů se zaměřilo na totální defenzívu, a to dělalo hostům potíže. Do první velké šance se pak dostali domácí, ale Patera z osmi metrů vysoko přestřelil. Kontrovat mohl hned dvakrát Čížek, ale brankář John ukázal svůj postřeh. Obrovskou tutovku navíc „zahodil“ Abrham, když ze tří metrů netrefil prázdnou branku.

Po výměně stran udělal trenér Pejša dvě změny v sestavě, kdy vystřídali Bartoš a Borák, na domácích se navíc podepsal fyzický handicap. O výsledku bylo rozhodnuto během devíti minut. Nejdříve Nesládek dorazil trestný kop Tótha, jenž o pár minut později unikl po křídle a přesným pasem našel volného Čížka, a nakonec Kalina ranou z 22 metrů trefil šibenici. Ve zbytku zápasu mělo Kladno další příležitosti, jednu z nich zužitkoval až Čížek po pěkném pasu Procházky.

„Pochopitelně panuje spokojenost s postupem. V první půli jsme se nedokázali proti zhuštěné obraně Nového Sedla prosadit, chyběl i pohyb a lepší přihrávka. I tak jsme měli tři, čtyři šance. Po změně stran se na domácích přece jen projevila únava a po vedoucím gólu přišla desetiminutovka, kdy jsme utkání definitivně rozhodli,“ hodnotí trenér Jan Pejša.

SK Kladno se střetne v 1. kole MOL cupu s nováčkem ČFL, Slavií Karlovy Vary ve středu 15. srpna od 17.00 hodin na Stadionu Františka Kloze.

Branky:  59. a 84. Čížek, 52. Nesládek, 61.Kalinas. Rozhodčí: Nehasil – Štěrba, Talpáš.  ŽK: Šebl, Patera – Abrham. Diváci 170.

Sestava:  Vokoun – Abrham (46. Bartoš), Suchý (83. Kubů), Hanzlík, Kalina – Holub, Pechr (68. Růžička) – Čížek, Tóth, Richter (46. Borák) – Nesládek. (62. V. Procházka)