Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • VÝSTAVA

Rytíři si v penaltách poradili s mistrem Kazachstánu!

Úterý, 31. Červenec 2018 21:00

V úvodním přípravném zápase se hokejisté Kladna představili v domácím prostředí. Rytíři přivítali soupeře z Kazachstánu, Arlan Kokšetau. V zajímavém střetnutí musely o vítězi rozhodnout až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Zvítězili tak 2:1 po penaltovém rozstřelu.

Rytíři Kladno – Arlan Kokšetau     2 : 1  p.  (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Kladenští trenéři dali příležitost především mladíkům, kteří usilují o možnost zůstat v základním kádru Rytířů před nadcházející sezónou. Nečekal je však snadný soupeř. Kokšetau je letošním vítězem nejvyšší kazašské ligy. Úvodní část však jednoznačně patřila Rytířům. Gólman Děmidov musel být v neustálém střehu. Domácí byli aktivnější, rychlejší, využívali chyb soupeře. Výsledkem byl vedoucí gól Hajného, který dorazil odraženou střelu Štěpána Bláhy. Autor branky hrál loni v druholigovém Hodoníně a několikrát nastoupil za prvoligový Prostějov.

V průběhu utkání se přece jen Arlan dostával častěji před klec Brízgaly. Vyrovnat mohl ve druhé třetině Nestěrov, ale jeho bekhend skončil jen na levé tyči. Středočeši měli možnost navýšit náskok při přesilové hře, ale žádný puk za záda kazašského brankáře nepronikl.

Zajímavé střetnutí vyvrcholilo v posledním dějství. Kazaši nedokázali gólově zúročit parádní kombinaci. V první početní výhodě hostů ujel Štěpán Bláha, byl faulován, ale následné trestné střílení neproměnil. O minutu později se naplnilo pořekadlo „nedáš, dostaneš.“ Při hře čtyři na čtyři dostal ideální nahrávku Selezňov a bombou do šibenice vyrovnal. Rozhodnutí měl na své holi hned dvakrát Kružík, ale Děmidov vytasil parádní zákroky.

Rozhodnout nakonec musely samostatné nájezdy a v nich už Kružík konečně uspěl. Jeho vítěznou trefu posléze ještě potvrdil Tomáš Kaut.

„Určitě to byl zajímavý zápas. V první třetině jsme byli lepší, ale nedávali jsme góly. Soupeř se v průběhu utkání zlepšil, disponuje kvalitními hráči. U našich svěřenců se mně líbila bojovnost a stoprocentní nasazení. Hlavně jsme sledovali borce, kteří bojují o místo v kádru. Bylo to první střetnutí, uvidíme, co přinesou další klání,“ dívá se za utkáním trenér Jindřich Lidický.

Branky:  10. Hajný, rozhodující nájezd Kružík – 50. Selezňov.

Kladno:  Brízgala – Volráb, Kehar, Zajíc, Zich, Zelingr, Svedlund – Kružík, Kaut, Redlich – Vildumetz, Kubík, Strnad – Š. Bláha, Zikmund, Hajný – Schildhabel, Patyk, Jelínek.