Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Na Kladensku havarovali v úterý na motorkách tři lidé

Středa, 1. Srpen 2018 07:30

Horké poslední červencové úterý se stalo osudným třem lidem na motorkách. První motorkář doplatil u Unhoště na střet se srnou, další se srazil v Kladně s autobusem. Nejhůře dopadl jeho spolujezdec.

Foto: KL

První dopravní nehoda se stala v úterý krátce před třináctou hodinou nedaleko Unhoště ve směru na Malé Přítočno. Osmnáctiletý motorkář se zde potkal se srnou. Ke srážce motorky se zvěří vyjely složky integrovaného záchranného systému. Podle zdravotníků si mladík po pádu z motorky stěžoval na bolest břicha a hlavy. Jak potvrdila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová, bylo u něj podezření na zlomeniny žeber a otřes mozku. „Mladík byl proto převezen sanitou do střešovické nemocnice,“ potvrdila mluvčí.  Srna srážku nepřežila. Provedená dechová zkouška na alkohol byla podle vyjádření policie u motorkáře negativní.

Netrvalo dlouho a záchranáři i policisté vyjížděli k dalšímu karambolu motorky, tentokrát do Kladna. Nehoda se stala několik minut před čtrnáctou hodinou v ulici J. Kociána. Následky byly napodruhé mnohem horší.

„Na hlavní silnici se srazily motorka s vyjíždějícím autobusem městské hromadné dopravy ze zastávky. Na místo dorazili jako první policisté z oddělení hlídkové služby a následovaly je ostatní složky integrovaného záchranného systému. Po střetu zůstali na silnici dva zranění muži,“ řekla k události policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Sedmadvacetiletý spolujezdec utrpěl vážné poranění hlavy. Byly u něj zajištěny dýchací cesty a byl připojen na umělou plicní ventilaci. Policejní vrtulník ho transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Šestadvacetiletý řidič motocyklu utrpěl zranění lehčího charakteru. V autobuse nikdo z cestujících ani řidič zraněni nebyli. „Policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku, která byla, stejně jako v případě první nehody, negativní.

„Co bylo příčinou této kolize, je předmětem šetření policistů kladenského dopravního inspektorátu. Ulice J. Kociána byla několik hodin po nehodě uzavřena,“ uzavřela mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)


banbad