Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Nahý muž pobíhal na Kladensku po střechách domů, sundali ho až policisté

Úterý, 31. Červenec 2018 07:30

Zřejmě vysoké letní teploty spojené možná s alkoholem nebo jinou omamnou látkou přivedly čtyřiatřicetiletého muže z Kladna do výšek, kde se lidé běžně nepohybují. Obyvatelé Kamenných Žehrovic tak prožili bezesnou noc a dovádějícího muže dostali na zem až přivolaní policisté.

Nahý muž pobíhal na Kladensku po střechách domů, sundali ho až policisté (Ilustrační foto: KL)

Mladý muž se totiž rozhodl v nočních hodinách pro výškový výstup. Majitelé hned několika nemovitostí v Kamenných Žehrovicích se tak nestačili divit, že jim po střechách pobíhá jakýsi podivín, který si navíc vysvlékl oblečení a vykřikuje do okolí. První případ zaznamenali lidé v ulici K Cihelně. Tam muž překonal oplocení, vylezl na střechu kůlny, kde prováděl svá hlasitá vystoupení. To mu však nestačilo, seskočil proto ze střechy dolů a vnikl na jiný pozemek. Zde přelezl dvoumetrová vrata a opět se vyšplhal na střechu tentokrát rodinného domu, po které přešel na střechu sousedního stavení. Tam se navíc rozhodl rozebírat střešní krytinu a demontoval jednu tašku po druhé. Na místo činu proto majitelé domů neprodleně přivolali policejní hlídky a ostatní složky integrovaného záchranného systému. Muž si ale jen tak říci nedal.

„Agresivita pachatele se stupňovala. Vytržené tašky začal házet dolů po zasahujících hlídkách. Poté došlo i na výhrůžky spojené se sebevraždou. Vzhledem k tomu, že se muž pohyboval vysoko, až v šestimetrové výšce, a ohrožoval sám sebe na životě, byl přivolán také policejní vyjednavač včetně zásahové jednotky. Po několika hodinách se podařilo překonat značný odpor výtečníka a byl policisty zásahové jednotky zpacifikován. Při zákroku ani při pohybu ve výškách střech nedošlo k žádnému zranění. Podezřelému byla nasazena služební pouta a byl eskortován do policejní cely v Praze,“ popsala případ kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. Vzniklá škoda převýšila tisíc korun. Co bylo příčinou mužova zkratkovitého jednání nadále policie vyšetřuje. Muž je nyní stíhán pro trestný čin porušování domovní svobody a majetkovou újmu.

Autor: (red)


banbad