Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Patnáctiletí hráči Kladna ukázali, že se nemusí nikoho obávat

Pondělí, 30. Červenec 2018 07:30

Na Stadionu Františka Kloze se uskutečnil třetí ročník Kladenského poháru hráčů U 15. Ve velmi silné konkurenci se neztratili ani domácí SK Kladno, kteří pod vedením nového trenéra Jana Procházky obsadili šesté místo. Vítězem se stal Baník Ostrava.

Foto: Veronika Víborčíková . KL

Kladeňáci otevírali turnaj s německým celkem Chemnitzer FC. Zápas s týmem, jenž nakonec obsadil třetí místo, skončil bezbrankovou remízou 0:0. Ve druhém střetnutí skupiny prohráli s vítězem celého turnaje Baníkem Ostrava těsně 1:2 (gól Veselý) a v posledním zápase utrpěli debakl 0:6 se Spartou Praha. Konečné čtvrté místo znamenalo, že ve čtvrtfinále narazili na vítěze druhé skupiny Baník Ostrava. Po vyrovnaném průběhu podlehli 1:2 (gól Veselý). Ve skupině o 5. – 8. místo nejdříve zdolali Zbrojovku Brno 4:1, když zářil hlavně kanonýr Veselý, jenž vstřelil všechny čtyři branky! V utkání o 5. místo s Bohemians Praha 1905 skončilo střetnutí 0:0 po základní hrací době a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější Pražané v poměru 5:4.

Finále: Ostrava – Sparta 3:2, o 3. místo: Chemnitzer – Trenčín 2:1, o 7. místo: Dukla Praha – Brno 1:1, penalty 4:3. Nejlepší hráč: Samuel Grigar (Ostrava), nejlepší gólman: Magnus Schüller (Chemnitzer), Nejlepší střelec: Vojtěch Veselý (Kladno) 6 gólů. Nejlepší hráč Kladna: Štěpán Kácl.

Turnaj jsem si hodně užíval. Hráči nastoupili proti soupeřům, se kterými se moc utkávat nebudou, navíc i proti zahraničním klubům. S výkonem mužstva jsem spokojený. „Výbuch“ proti Spartě přičítám k velkém únavě, což se může stát. Samozřejmě nejvíce byl od nás vidět Vojta Veselý. Je to moderní typ pracovitého hráče, který se dokáže poctivě vracet i do defenzívy, navíc má výhodu, že je to levonohý hráč. Je mu však čtrnáct let, a pokud se chce prosadit, musí na sobě hodně a hodně pracovat,“ hodnotí kladenský kouč Jan Procházka, který by měl i nadále pomáhat na hřišti v divizním áčku.


Autor: (rc)


banbad