HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

FOTO: Kladeňáci byli třikrát na vrcholu pódia – E. Staňková, M. Pavlíček a T. Voňavka!

Pondělí, 30. Červenec 2018 09:00

Výborně si počínali atleti AC TEPO Kladno na Mistrovství České republiky mužů a žen, které se konalo v Kladně na Městském stadionu na Sletišti. Hned pětkrát vystoupali na stupně vítězů. Ze zlata se radují diskaři Eliška Staňková a Tomáš Voňavka a kladivář Miroslav Pavlíček, stříbrný byl další kladivář Michal Fiala a bronzová skončila oštěpařka Jarmila Jurkovičová.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Sobotní program „nadělil“ atletům TEPO Kladno hned čtyři medaile, z toho dokonce dvě zlaté. Hod kladivem se proměnil v malé mistrovství Kladna. Loňský titul obhájil Miroslav Pavlíček výkonem 69,18, hned za ním skončil Michal Fiala v letošním maximu 66,60 a třetí kladenský silák Petr Koucký skončil čtvrtý hodem 62,03. „ Byl to pro mě speciální závod. V domácím prostředí jsem byl nervózní, ale jsem rád, že jsem vyhrál. Chtěl bych poděkovat trenérům Jardovi Brabcovi, Remkovi Machurovi a Pepovi Vávrovi. A chci vyslovit velký dík končícímu Lukáši Melichovi, který vykonal pro naši disciplínu ohromný kus práce,“ ocenil kladivářskou legendu M. Pavlíček. Další z kladenských siláků Tomáš Voňavka zvítězil v hodu diskem, když nářadí poslal do vzdálenosti 57,87. „Mám rozporuplné pocity. Za titul mistra republiky jsem šťasten, ale na druhé straně jsem nesplnil limit na účast do Berlína. Kruh byl skvělý, před závodem jsem bez otočky házel za padesát metrů a věřil jsem, že šedesát dva metrů pokořím. Bohužel totálně jsem zkazil první pokus, nic moc nebyl ani druhý a pak jsem se trápil,“ díval se sebekriticky na svoje účinkování T. Voňavka. Zkušená oštěpařka Jarmila Jurkovičová se v domácím prostředí vybičovala k letošnímu maximu 51,98, které jí vyneslo bronzovou medaili. Cenný kov těsně unikl Nikole Pöschlové ve skoku o tyči. Laťku ve výšce 4,01 překonala až na třetí pokus, takže měla nejhorší zápis v porovnání s druhou a třetí závodnicí a zbyla na ní nepopulární čtvrtá příčka. Do třetice získal „bramborovou“ medaili i sprinter Marek Bakalár, jenž v závodě na 100 m dosáhl času 10,83, když předtím v rozběhu zaběhl letošní nejlepší výkon 10,66.

V nedělním klání splnila bezezbytku roli favoritky diskařka Eliška Staňková, která ovládla svoji disciplínu hodem 56,76. „Byla jsem hodně nervózní. Před domácím publikem i rodiči jsem chtěla hodit více, ale i tak jsem s výkonem spokojená. Věřím, že tento výkon by mohl stačit na postup do finále Mistrovství Evropy. Pak bych mohla překonat poprvé letos šedesát metrů,“ přeje si E. Staňková. Medaile se očekávala od tyčkaře Lukáše Posekaného.  Nakonec skončil čtvrtý a s výkonem 4, 91 určitě není ani on sám spokojený. Marek Bakalár bohužel k závodu na 200 m nenastoupil.

Z ostatních kladenských závodníků zaslouží uznání velezkušená Kateřina Líbalová. Jak v dálce, tak v trojskoku pokaždé skončila šestá, když v prvním případě skočila 5,55 a ve druhém rovných 12,00 metrů. Sedmou pozici obsadil Vít Pužman, který v dálce skočil 6,94, jeho kolega Jiří Zahradník byl devátý výkonem 6,88. Stejného umístění dosáhla rovněž v dálce Michaela Vondrovská skokem 5,22 a oštěpař Jan Mihál výkonem 59,06. Desátá se umístila oštěpařka Yekaterina Yevsyuková, hodem 40,80. Dodatečně zařazený mílař Jan Šmíd obsadil patnáctou příčku na 1500 m výkonem 4:07,52. Překážkář Petr Frolík vypadl v rozběhu na 110 m překážek časem 15,23.

Domnívám se, že až na zanedbatelné zádrhy jsme šampionát zvládli perfektně. Ocenit musím především kladenské pořadatele, kteří nasazením, snahou a ochotou velmi významně přispěli k výborné organizaci. Šampionát i podle ohlasů jsme uspořádali stejně dobře jako v roce 2005, i když teď byl, především  po marketingové stránce ještě náročnější. Rovněž návštěvnost, téměř šesti tisíc diváků je parádní, když uvážíme prázdninový termín a velké teplo, které panovalo po oba dny. Se sportovním výkonem kladenských atletů musím být spokojen. Téměř se naplnily moje nejoptimističtější představy. I když všichni nepředvedli svoje nejlepší výkony, nikdo nezklamal. A jestli chci naplnit motto do třetice uspořádat šampionát dospělých? Prioritou pro mě zůstává vybudování osmiproudové dráhy,“ hodnotí atletické Mistrovství ČR ředitel závodu a zároveň předseda pořádajícího klubu AC TEPO Kladno Jiří Klesnil.


Autor: (rc)


banbad


 1. zprávy

  Poldovku čeká čtvrtá dražba, tentokrát za přísnějších podmínek

 2. krimi

  Policii zaměstnaly drobné krádeže, jedné se dopustila teprve desetiletá dívka

 3. pozvánka

  Skupina J.A.R. míří do Kladna v rámci Eskalace dobra tour 2018

 4. zprávy

  Kauza parkovacího domu ve Slaném se vrací před kladenský soud

 5. zprávy

  V pondělí začne první etapa rekonstrukce ulice Milady Horákové

 6. krimi

  Opilec v Kladně vyhrožoval zbitím hostů restaurace, skončil za mřížemi

 7. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 8. sport

  Kladeňáci zvládli penalty a vezou z Meteoru dva body

 9. zprávy

  V Kladně vyřídí operátoři záchranky až 1500 hovorů denně

 10. zprávy

  Sedmileté Amálce z Doks přispívá na rehabilitační pobyty Dobrý anděl

 11. sport

  Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

 12. sport

  Gólová přestřelka nakonec znamenala dva body pro kladenské Rytíře

 13. foto

  FOTO: Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu

 14. zprávy

  Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

 15. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 16. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 17. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 18. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 19. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 20. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky