HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • J.A.R

Královédvorští Cábelíci byli nad síly fotbalistů Kladna

Sobota, 28. Červenec 2018 08:00

V posledním přípravném utkání před nadcházející sezónou prohráli hráči SK Kladno s třetiligovým týmem FC Králův Dvůr v poměru 0:2.

SK Kladno – FC Králův Dvůr     0 : 2  (0:2)

V kladenské sestavě se objevilo trio dorostenců – Vokoun, Abrahám, Richter, které doplnil zkušený Holub. Hosté, v jejichž řadách byli tři exkladeňáci- asistent trenéra Šilhán a v poli Balšánek a Rendla, byli v první půli jednoznačně lepším týmem. Dominovali na míči, přecházeli po pěkných kombinacích do rychlých protiútoků, ze kterých dvakrát skórovali. Nejdříve chybné vyběhnutí Vokouna potrestal střelou do prázdné branky Procházka, o deset minut později Cábelíkům vyšlo přečíslení čtyři na dva. Balšánek ukázkově uvolnil Krause, který ranou na přední tyč nedal kladenskému brankáři šanci. Až v závěru první půle dalo o sobě vědět i Kladno. Bombu Tótha z hranice velkého trestného území vyrazil brankář Krček. Po změně stran obě strany prostřídaly, což se projevilo v několika nepřesnostech. Hosté mohli zvýšit Šlapákem, ale jeho pokus končil na tyči, a po faulu na Hejdu v pokutovém území střílel zmíněný hráč penaltu. Míč však poslal metr nad branku. Hra se vyrovnala a domácí byli nejblíže snížení Růžičkou, ale jeho lob vyhlavičkovala hostující obrana z brankové čáry.

„Minulý týden nemohla hned pětice hráčů trénovat kvůli horečkám a tréninkové manko bylo zvláště v prvním poločase znát. Králův Dvůr potvrdil svoje kvality. Moji svěřenci se snažili, měli tam dobré okamžiky, ale zase mě mrzela spousta zbytečných ztrát. V ofenzívě je patrné, že se nedokážeme brankově prosadit,“ říká kouč Jan Pejša.

Branky: 25. Procházka, 34. Kraus

Kladno:  Vokoun (65. Kleimond) – Abrahám (46. Bartoš), Suchý, Hanzlík, Kalina (64. Kubů) – Holub (65. Abrahám), Pechr (46. Růžička)) – Borák, Tóth (57. V. Procházka), Richter – Nesládek.