Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Jiří Klesnil: Doufám, že se naplní optimistické medailové vize

Pátek, 27. Červenec 2018 07:30

Marek Bakalár, Petr Frolík, Lukáš Posekaný, Vít Pužman, Jiří Zahradník, Tomáš Voňavka, Michal Fiala, Petr Koucký, Miroslav Pavlíček, Jan Mihál, Nikola Pöschlová, Kateřina Líbalová, Michaela Vondrovská, Eliška Staňková, Jarmila Jurkovičová a Yekaterina Yevsyuková. To je šestnáctka závodníků AC TEPO Kladno, která bude startovat o nadcházejícím víkendu v domácím prostředí na Sletišti na Mistrovství České republiky mužů a žen v atletice. O poslední aktuality jsme požádali předsedu kladenského klubu Jiřího Klesnila.

Jiří Klesnil (Foto: KL)

Šestnáct atletů, je to hodně nebo málo?

Je to určitě standardní počet. Maximálně se zúčastnilo republikového šampionátu do dvaceti závodníků, na druhé straně na jednom mistrovství jsme měli třeba jen jedenáct zástupců.

Ve výběru jsou jen dva běžci, Marek Bakalár a Petr Frolík. Proč třeba chybí Vít Hlaváč, Jan Šmíd nebo zvláště obrovský talent Matěj Krsek, který tak zazářil na juniorském mistrovství světa?

Začnu Matějem. Letos absolvoval hodně závodů a vrcholem pro něho byl zmíněný světový juniorský šampionát. Společně s jeho trenérskou, Hanou Větrovcovou, jsme se rozhodli Matěje nenominovat. Je mu teprve osmnáct let a chceme mu dopřát patřičnou regeneraci před druhou polovinou sezóny, kdy ho budeme potřebovat hlavně v baráži o extraligu družstev. Navíc ho nechceme „utavit“. Pokud se týká Vítka Hlaváče, je především výborný chodec a v konkurenci se specialisty na středních nebo dlouhých běžeckých tratích by neměl velkou naději na úspěch. Honza Šmíd se nevešel mezi šestnáctku startujících na 1500 metrů, ale bude připraven jako náhradník, pokud někdo nebude startovat.

V pondělí 6. srpna začíná v Berlíně Mistrovství Evropy v atletice. Před dvěma lety startovala na evropském šampionátu hned čtveřice Kladeňáků. Tentokrát má zatím limit splněn jen Eliška Staňková. Má někdo šanci jí doplnit?

Tentokrát to kvarteto zřejmě nebude. Věřím, že Elišku by mohl doplnit její diskařský kolega Tomáš Voňavka, který při mítinku „Kladno hází“ přehodil šedesátimetrovou hranci. Určitě má reálnou naději limit překonat. Oštěpařka Jarmila Jurkovičová není v ideální formě, ale na druhé straně se může stát, že jí  nářadí „uletí“. Lukáš Posekaný se „pere“ s technikou, tyčkaři byli většinou na soustředění a mají málo závodů. Když bude ideální počasí, příznivý vítr, může udělat domácí prostředí zázraky.

Trochu si vás vyzkouším. Pamatujete, kolik měli závodníci TEPO medailí při mistrovství ČR, které pořádalo Kladno v roce 2005?

Teď jste mě dostal, nepamatuji. Jako závodník a funkcionář jsem absolvoval desítky republikových šampionátů. Přesto si vybavuji tři cenné kovy. Jeden měl můj tehdejší svěřenec Michal Nejedlý, dále čtvrtkař Hanzl a štafeta na 4 x 400 metrů. Ale bylo jich asi více. Musím se doma podívat.

Takže s kolika medailemi budete spokojen letos?

Mám dvě představy. Nejdříve optimistickou, která věří v šest cenných kovů. Čtyři by mohli získat muži a dvě ženy v disciplínách disk, kladivo a skok o tyči. V nejhorším případě tři medaile zásluhou Elišky Staňkové, Miroslava Pavlíčka a Tomáše Voňavky. Nechme se překvapit!

Závěrem máme příjemnou zprávu pro seniory nad 65 let. Organizační výbor se rozhodl, že občané starší pětašedesáti let po předložení platného průkazu budou mít vstup zdarma! Zároveň budou k dispozici vstupenky umožňující návštěvníkům opustit areál, případně se vykoupat v blízkém Aquaparku a následně se vrátit na atletiku.

Autor: (rc)


banbad