Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

I v době prázdnin mají kladenští strážníci plné ruce práce

Čtvrtek, 26. Červenec 2018 07:40

Kladenští strážníci ani o prázdninách nezahálejí. Kontrolují město a snaží se v něm udržet pořádek. Přinášíme vám tři zajímavé případy, o které se toto úterý Městská policie Kladno postarala.

I v době prázdnin mají kladenští strážníci plné ruce práce (Ilustrační foto: KL)

„V úterý odpoledne přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení, že na lesní cestě k přítoku rybníku Bažantnice vidí skupinu osob, která se snaží probrat mladíka, který leží na zemi. Na místo vyjela hlídka strážníků. Ti zjistili, že je mladík pod vlivem alkoholu a nereaguje na žádné podněty. Proto strážníci ihned přivolali lékařskou pomoc. Ještě než přijela sanita, podařilo se hlídce mladíka probrat. Ten začal být agresivní a snažil se hlídce vymanit. Vzhledem k jeho stavu se mu to nedařilo a hrozilo, že si způsobí ještě nějaké zranění. Proto byla mladému muži hlídkou nasazena pouta. Sanitou byl pak převezen k lékařskému ošetření. Lékař konstatoval, že muž užil jak alkohol, nadýchal 3,07 promile alkoholu, tak i jinou neznámou návykovou látku,“ popsala pro Kladenské listy první případ mluvčí strážníků Alena Purkytová.

„O chvíli později se rozezněl telefon tísňové linky Městské policie Kladno znovu. Tentokrát lidé oznamovali, že na křižovatce ulic Pražská a Unhošťská se z nákladního auta vysypalo větší množství betonu, který omezuje provoz na silnici. O vzniklé situaci byla informována Policie České republiky a na místo vyjeli strážníci. Ti podle rozsypaného betonu dojeli až k budoucímu objektu stavebnin u Velkého Přítočna. Strážníci kontaktovali stavbyvedoucího, který sdělil, že řidič nákladního auta odjel, ale že se na místo vrátí. Na řidiče si pak počkala hlídka Policie České republiky, která si případ od strážníků převzala,“ řekla o druhém případu mluvčí Purkytová.

„Krátce po osmé hodině večerní oznámil občan, že viděl před vrátnicí bývalé huti Poldi vozidlo, do kterého neznámé osoby nosily hutní materiál. Na místo vyjela hlídka strážníků, ale automobil již u vrátnice nestál. U nedaleké ubytovny pak hlídka našla vozidlo odpovídající popisu. Uvnitř byly naloženy traverzy a jiný železný šrot. Další hlídka pak v objektu Poldi zjistila dva muže, kteří vezli na káře kovový odpad. Na dotaz, jak se do objektu dostali, uvedli, že dírou v plotě. Oba se pak přiznali ke krádeži kovového šrotu. Ukázalo se, že pracanti nashromáždili šest set čtyřicet osm kilogramů železa a jeden z dvojice je také v hledáčku Policie České republiky, kterou strážníci na místo také přivolali,“ sdělila ke třetímu případu Alena Purkytová.

Autor: (red)


banbad