Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Rytíři odstartovali přípravu na ledě. Zatím bez posil

Sobota, 21. Červenec 2018 09:00

Po středečních kondičních testech vyjeli hokejoví Rytíři poprvé na led. Ve dvou tréninkových skupinách se na ploše vystřídaly bezmála tři desítky hráčů včetně Jaromíra Jágra. Kdo však čekal nové tváře, odcházel ze zimáku zklamaný. Brusle zatím neobula ani nejčerstvější akvizice Petr Vampola.

Ilustrační foto: KL

Pod vedením nového trenérského triumvirátu ve složení David Čermák, Jindřich Lidický a Jan Kregl vyjeli kladenští hokejisté na led s řadou juniorů, kteří se porvou o místo v sestavě. Sám Jaromír Jágr by nejlepším z nich přinejmenším v úvodu sezony rád dal příležitost. To ovšem neznamená, že se vzdává vidiny postupu do extraligy. Na případné posílení kádru ale nespěchá. Ve čtvrtek se na ČEZ stadionu objevil mladík Adam Kalaj, ten se ale zanedlouho vrací na další sezonu do Finska.

Začátkem srpna by se k týmu měl připojit Petr Vampola. Letní trénink by si přípravou s Rytíři jako už tradičně měli zpestřit také Tomáš Plekanec, Radko Gudas nebo Daniel Vladař.

Oproti rokům minulým však nastane podstatná změna. Jaromír Jágr se na konci léta neodebere za oceán. Zůstane doma, po zranění se pokusí dostat do ideální formy a pomoct Rytířům k co nejlepším výsledkům. Připouští, že není v ideální fyzické kondici, ale do začátku ligové sezony má dost času na ní zapracovat. Jestli a kdy se případně představí v přátelských utkáních, zatím není jasné.

První přípravné utkání Rytíře čeká 31. července od 17:30 na domácím ledě proti kazažskému týmu Arlan Kokšetau.

Aktuální podoba širšího kádru Rytířů:

Brankáři: Lukáš Cikánek, David Stahl, Adam Brízgala, Petr Jiroušek*

Obránci: Petr Hořava, Matin Kehar, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Adam Zich*

Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Petr Vampola, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund, Ondřej Bláha*, Martin Bláha*, Matyáš Filip*, Šimon Jelínek*, Křešimír Schildhabel*, Jakub Hajný**

* Hráči označeni hvězdičkou jsou junioři beze smlouvy

** Hráč na zkoušku

Autor: (jk)


banbad