Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Historický úspěch Miners na největším turnaji dětí do 8 let v ČR

Čtvrtek, 19. Červenec 2018 07:20

Malí kladenští baseballisté U8 předvedli na turnaji FirstCup v Brně neuvěřitelný výkon. V konkurenci 16 týmů se stali nejúspěšnějším z Čech a nechali za sebou všechny pražské týmy zvučných jmen. Miners obsadili konečné 5. místo a na vyšší příčky se dostaly pouze moravské celky.

Historický úspěch Miners na největším turnaji dětí do 8 let v ČR (Foto: First Cup)

Turnaj se konal na konci června v brněnském baseballovém areálu klubu Hroši Brno a týmy se sem mohly dostat jen díky kvalifikačním regionálním turnajům. Na tom středočeském, který se konal v Kladně, obsadili Miners druhé místo a šli tedy dále. Kladenský tým se mimochodem loni také zúčastnil velkého finále v Brně, tehdy však získal místo divokou kartou a obsadil 14. příčku mezi 16 týmy.

Letos však šli hráči díky skvělé práci trenérů a mnoha odehraným zápasům výkonnostně výš, což se projevilo i ve FirstCupu. V základní skupině se potkali s Hodonín Oilers, Hrochy Brno a s Arrows Ostrava. Jediná prohra s domácími Hrochy hráče vůbec nezlomila a rvali se o každou výhru dál.

V postupujících utkáních pak sehráli nervydrásající zápasy se Skokany Olomouc, Olympií Blansko, Kotlářkou Praha a Pipas Brno. V posledním z nich se klukům neuvěřitelně povedla pálka a rozjeli to na plné čáře. Součástí turnaje jsou i dovednostní soutěže Masters. Závodí se v nejdelším hodu, odpalu, nejrychlejším běhu a souhře vnitřních polařů. Zde Kladenští obsadili 4. místo a individuální bronz za nejdelší odpal si odnesl Jakub Mareček.

„Celková atmosféra těchto tří dnů byla skvělá a turnaj měl všechno, co má správně mít. Tedy pot, slzy, fandění, jásot, vypjaté emoce, státní hymnu a plno nezapomenutelných zážitků pro všechny. Podpora rodičů nebrala konce a fandění a stmelování týmu přispělo k dobrému výsledku,“ pochvaluje si trenérka Kateřina Draxlerová.


Autor: Natálie Tauchenová


banbad