Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kladenští plavci vezou z mistrovství republiky devět medailí, pět jich vybojoval Souček

Středa, 18. Červenec 2018 07:00

Plavci a plavkyně z klubu KSP Kladno se zúčastnili Letního mistrovství České republiky v plavání dorostu a dospělých v pražském Podolí. A vedli si znamenitě! Do Kladna putuje hned devět cenných kovů, z nichž pět má na svědomí ve skvělé formě startující Marek Souček.

Kladenští plavci vezou z mistrovství republiky devět medailí, pět jich vybojoval Souček (Foto: KSP Kladno)

V Podolí mezi 12. a 15. květnem za Kladno startovalo celkem 11 plavců, jmenovitě Marek Souček, Dominik Klíma, Jan Hlaváček, Pavel Novák, Johana Jelínková, Michaela Svobodová, Karolína Kafková, Pavla Jílková, Anna Dupačová, Ema Bradáčová a Veronika Seidlová.

Doplňkovou akcí bylo mistrovství pro Pavlu Jílkovou a Veroniku Bradáčovou. Obě děvčata měla vrchol sezony již za sebou. V minulých týdnech dívky dosáhly na medailová umístění, Jílková je dokonce mistryní republiky na 400 metrů volným způsobem.

V Praze nejvíc zářil Marek Souček. Překonal svůj osobní rekord a odvezl si pět medailí. Dvě stříbrné a třikrát bronz. Na své hlavní disciplíně, 1500 metrech volným způsobem, navíc splnil limit pro kvalifikaci do juniorské reprezentace České republiky.

Pro stříbro a bronz si doplavala také Johana Jelínková, neméně úspěšná byla Michaela Svobodová, která přidala dvě finálové účasti v kategorii OPEN.

V dalších disciplínách do finále proklouzli také Dominik Klíma, Karolína Kafková a Ema Bradáčová. Sečteno a podtrženo, Kladno si odváží devět medailí z MČR, dvakrát finálovou účast v kategorii OPEN a sedmnáct startů ve finále dorostu.

Jan Hlaváček si svůj první start na republikovém mistrovství odbyl účastí ve dvou kladenských štafetách.

„S výsledky jsem maximálně spokojená. Kladno bylo na republikovém šampionátu hodně vidět a plavci předvedli vážně obdivuhodné výkony,“ ocenila své svěřence a svěřenkyně trenérka Petra Landová.


Autor: (jk)


banbad