HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Ve Slaném plánují rozsáhlé investiční akce do dobrých věcí

Středa, 18. Červenec 2018 08:00

Mezi plánované investice se vedení Slaného rozhodlo zařadit ve druhé polovině roku revitalizaci Žižkovy ulice. Je to velká investiční akce, která si vyžádá i přeložky sítí. Vedení města ji proto rozdělí na dvě etapy.

Ve Slaném plánují rozsáhlé investiční akce do dobrých věcí (Foto: KL)

První část revitalizace umožní vytvořit v lokalitě celkem dvaapadesát parkovacích míst. „Tuto etapu chceme udělat ještě letos. S občany jsme o problému hodně diskutovali, přihlíželi jejich potřebám. Na zastupitelstvu byla revitalizace Žižkovy ulice zařazena dodatečně, proto aktuálně připravujeme soutěž, abychom mohli začít s pracemi za 3,3 milionu korun co nejdříve“ popsal starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Obyvatelé tam podle jeho slov kvůli nedostatku parkovacích ploch parkují různě na trávnících, a je proto potřeba celý prostor zkultivovat. „Předesílám, že cílem není pouhé navýšení parkovacích míst. Především jde o to prostor zkulturnit, přesunout kontejnery a zamezit parkování na zeleni. Chceme umožnit lidem parkovat tak, jak se má, a aby neparkovali v místech, která jsou nutná ponechat volná například pro hasiče. Druhá etapa rekonstrukce Žižkovy ulice, která by měla být za podobnou cenu, bude závislá na rozhodnutí zastupitelstva, které vznikne po říjnových komunálních volbách,“ uvedl starosta Martin Hrabánek.

K dokončeným projektům, které jsou hotové, lze jmenovat například práce v Durasově ulici ve Kvíčku, kde se podařilo opravit jak silnici, tak chodníky za bezmála dva miliony korun. Na dobudování chodníků se pracuje dále i v ulici Olgy Scheinpflugové a Fügnerově ulici, kde máme již známu vítěznou firmu. Opravy mostu v ulici Olgy Scheinpflugové, který je od jara uzavřený a je spojnicí do sídliště V Ráji, jsou opět v plném proudu. Na několik týdnů je zastavily komplikace a jednání s energetiky ČEZu. Problém už je vyřešený, nicméně termín dokončení úprav se oddálí z plánovaného září na říjen. Opravy si vyžádají 6,4 milionu korun, přičemž projekt je podpořen penězi ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

V centru města Slaného nyní dále probíhá výměna veřejného osvětlení na Masarykově náměstí, ve Fričově ulici a Vinařického ulici. „Je to v celkovém objemu akce za sedm milionů korun. Stávající veřejné osvětlení je nevyhovující, takže se vyměnit muselo. Podle nových norem je nutné, aby střed náměstí měl osvětlení vlastní, proto tam přibyly lampy,“ vysvětlil starosta.

Přes prázdniny bude dokončena také nutná plynofikace slánské nemocnice za 13 milionů korun. Jedná se o dokončení projektu decentralizace vytápění, kdy budou po dlouhých letech samostatně vytápěny jak městská nemocnice, tak Penzion Na Sadech. Předchozí způsob byl velmi ztrátový. Starosta Martin Hrabánek k investici připomněl, že sám byl příznivcem jiného řešení, které zahrnovalo i individuální regulaci místností. „Myslím si, že se v budoucnosti stejně budeme muset zaměřit i na regulační prvky a rozvody v místnostech. Proto jsem si představoval jiný model, který by ve finále spořil více peněz. Stávající projekt byl ale delší dobu hotový a zastupitelstvo takto rozhodlo, takže to respektuji. Na druhou stranu se alespoň vyměnily kotle a venkovní rozvody, čímž se také ušetří,“ dodal Hrabánek.

Autor: (red)


banbad


 1. foto

  Objektivem Kladenských listů: Z chátrajícího hotelu na Lapáku se stal dům duchů

 2. krimi

  Opilá žena škrtila své dítě před kladenskou restaurací

 3. foto

  Přinášíme vám fotogalerii podzimního Kladna, pochlubte se i vy svými fotkami!

 4. krimi

  V Kladně napadl opilec svou přítelkyni, skončil za mřížemi

 5. sport

  Martin Zikmund zazářil na Velké ceně Prahy

 6. foto

  FOTO: V areálu bývalé kladenské Poldi hořel dřevěný odpad

 7. pozvánka

  V pátek uvede kladenské divadlo svoji letošní druhou premiéru: Rána pod pás

 8. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 9. foto

  FOTO: Odevzdaná Třebíč nebyla pro Rytíře vážným soupeřem

 10. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 11. foto

  FOTO: V sobotu motorkáři ve Stochově zahřáli své výfuky naposled

 12. foto

  VIDEO: Kladenský kulturák hostil mezinárodní kulturistickou soutěž

 13. kultura

  „Onkel Rudi“ se vrací do Lidic

 14. foto

  Kladenští baseballisté Miners zakončili letošní sezonu ve velkém stylu

 15. krimi

  Matka zlodějka v kladenských obchodech nakradla zboží za osm tisíc, věci schovávala do kočárku

 16. video

  VIDEO: Kufroběžci cimrmanského běhu startovali letos po sedmadvacáté

 17. pozvánka

  S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 18. sport

  Kladenský Alpiq doslova vybojoval výhru v Sudoměřicích

 19. krimi

  Kladenští strážníci vyrazili za dětmi do základních škol

 20. krimi

  Seniorka si na platební kartu napsala PIN a v Kladně ji ztratila, přišla o hodně peněz