Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Ve Slaném plánují rozsáhlé investiční akce do dobrých věcí

Středa, 18. Červenec 2018 08:00

Mezi plánované investice se vedení Slaného rozhodlo zařadit ve druhé polovině roku revitalizaci Žižkovy ulice. Je to velká investiční akce, která si vyžádá i přeložky sítí. Vedení města ji proto rozdělí na dvě etapy.

Ve Slaném plánují rozsáhlé investiční akce do dobrých věcí (Foto: KL)

První část revitalizace umožní vytvořit v lokalitě celkem dvaapadesát parkovacích míst. „Tuto etapu chceme udělat ještě letos. S občany jsme o problému hodně diskutovali, přihlíželi jejich potřebám. Na zastupitelstvu byla revitalizace Žižkovy ulice zařazena dodatečně, proto aktuálně připravujeme soutěž, abychom mohli začít s pracemi za 3,3 milionu korun co nejdříve“ popsal starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Obyvatelé tam podle jeho slov kvůli nedostatku parkovacích ploch parkují různě na trávnících, a je proto potřeba celý prostor zkultivovat. „Předesílám, že cílem není pouhé navýšení parkovacích míst. Především jde o to prostor zkulturnit, přesunout kontejnery a zamezit parkování na zeleni. Chceme umožnit lidem parkovat tak, jak se má, a aby neparkovali v místech, která jsou nutná ponechat volná například pro hasiče. Druhá etapa rekonstrukce Žižkovy ulice, která by měla být za podobnou cenu, bude závislá na rozhodnutí zastupitelstva, které vznikne po říjnových komunálních volbách,“ uvedl starosta Martin Hrabánek.

K dokončeným projektům, které jsou hotové, lze jmenovat například práce v Durasově ulici ve Kvíčku, kde se podařilo opravit jak silnici, tak chodníky za bezmála dva miliony korun. Na dobudování chodníků se pracuje dále i v ulici Olgy Scheinpflugové a Fügnerově ulici, kde máme již známu vítěznou firmu. Opravy mostu v ulici Olgy Scheinpflugové, který je od jara uzavřený a je spojnicí do sídliště V Ráji, jsou opět v plném proudu. Na několik týdnů je zastavily komplikace a jednání s energetiky ČEZu. Problém už je vyřešený, nicméně termín dokončení úprav se oddálí z plánovaného září na říjen. Opravy si vyžádají 6,4 milionu korun, přičemž projekt je podpořen penězi ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

V centru města Slaného nyní dále probíhá výměna veřejného osvětlení na Masarykově náměstí, ve Fričově ulici a Vinařického ulici. „Je to v celkovém objemu akce za sedm milionů korun. Stávající veřejné osvětlení je nevyhovující, takže se vyměnit muselo. Podle nových norem je nutné, aby střed náměstí měl osvětlení vlastní, proto tam přibyly lampy,“ vysvětlil starosta.

Přes prázdniny bude dokončena také nutná plynofikace slánské nemocnice za 13 milionů korun. Jedná se o dokončení projektu decentralizace vytápění, kdy budou po dlouhých letech samostatně vytápěny jak městská nemocnice, tak Penzion Na Sadech. Předchozí způsob byl velmi ztrátový. Starosta Martin Hrabánek k investici připomněl, že sám byl příznivcem jiného řešení, které zahrnovalo i individuální regulaci místností. „Myslím si, že se v budoucnosti stejně budeme muset zaměřit i na regulační prvky a rozvody v místnostech. Proto jsem si představoval jiný model, který by ve finále spořil více peněz. Stávající projekt byl ale delší dobu hotový a zastupitelstvo takto rozhodlo, takže to respektuji. Na druhou stranu se alespoň vyměnily kotle a venkovní rozvody, čímž se také ušetří,“ dodal Hrabánek.

Autor: (red)


banbad