Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO/VIDEO: Tomáš Garrigue Masaryk navštívil Slánský okruh

Pondělí, 16. Červenec 2018 08:00

Legendární Slánský okruh s podtitulem O pohár starosty Královského města Slaného odstartoval v sobotu v 11:45 hodin z Masarykova náměstí ve Slaném. Od rána se mohli příchozí kochat vystavenými plechovými miláčky. Na to, jaká v sobotu ve Slaném panovala atmosféra, se podívejte v našem videu a fotogalerii.Zdroj: Klub historických vozidel Slaný


Tradice závodu sahá do roku 1952. Před devíti lety ji obnovili členové Klubu historických vozidel ve Slaném, a píší tak novodobou historii. Desítky majitelů nablýskaných krasavců s datem výroby do roku 1983 se sjely v sobotu na ploše náměstí už v 8 hodin, kde byli zástupci jednotlivých kategorií zaregistrováni.

Následovala přehlídka všech vozidel. Vystaveny zde byly motocykly, auta, nákladní vozidla i vojenská technika. V rámci letošního 100. výročí založení Československé republiky si návštěvu závodu nenechal ujít ani prvorepublikový prezident T. G. Masaryk, který účastníky a diváky slavnostně přivítal. Poté prezident projel Londou společně se starostou města Martinem Hrabánkem, kde je přivítali baráčníci. Masaryk se pak ve svém historickém voze vydal na inspekční kontrolu po jednotlivých stanovištích závodu.

Soutěžící posádky se vrátily na náměstí v 15:30 hodin, kde je čekalo druhé setkání s T. G. Masarykem, prvorepubliková módní přehlídka a kolem 17. hodiny vyhodnocení vítězů. Po celý den hrála na náměstí živá hudba, zajištěno bylo občerstvení i doprovodný program a atrakce pro děti.


Autor: (red)


banbad