Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Fantastický Matěj Krsek byl šest setin od postupu do finále!

Pátek, 13. Červenec 2018 11:08

Skvělý výsledek se povedl kladenskému atletickému supertalentu Matěji Krskovi na Mistrovství světa juniorů ve finském Tampere. V semifinále na 400 m zaběhl čas 46,59 a celkově skončil devátý, pouhých šest setin od vysněné finálové osmičky!

Matěj Krsek (Foto: Hana Větrovcová)

Matěj Krsek naznačil optimální formu již v rozběhu, kde časem 47,05 skončil za favorizovaným Belgičanem Jonathanem Saccorem. V semifinále se vypnul k fantastickému výkonu 46, 59, čímž vylepšil svůj osobní rekord o 0,34 vteřiny a zároveň vytvořil nový český juniorský rekord! V běhu skončil na třetím místě za již zmíněným Jonathanem Saccorem, jehož čas 45,72 byl nejrychlejší ze všech, a Jamajčanem Chantz Sawyersem, který byl čtvrtý nejrychlejší, když trať zdolal za 46,19.

„To je fantastický, nečekaný super výsledek. Matěj potvrdil, že si dokázal optimálně načasovat formu na nejdůležitější závod roku. Skončit devátý na světě na čtvrtce, což je hrozně těžká trať, a navíc ve skvělé konkurenci, je něco neskutečného. Škoda těch šesti setin, ale to bychom chtěli už moc,“ rozplýval se nadšením šéf TEPO Kladno Jiří Klesnil.

Autor: (rc)


banbad