Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály nabídne skvělou atletiku

Pátek, 13. Červenec 2018 08:00

V sobotu se na kladenském Sletišti uskuteční skvěle obsazený mítink Kladno hází a Kladenské memoriály. Pořadatelům z A. C. TEPO Kladno se podařilo sehnat výborné čtvrtkaře a čtvrtkařky z Indie, sprintérskou hvězdu ze Slovenska Jána Volka, další kvalitní závodníky z Velké Británie, USA, Lotyšska, Německa nebo Maďarska. Pochopitelně nebudou chybět ani přední závodníci z České republiky, domácího prostředí se budou snažit využít i kladenští atleti v čele s diskařkou Eliškou Staňkovou.

Ashleigh Nelson (Zdroj foto: A. C. TEPO Kladno)

Podívejme se na startovní listinu. Zajímavé budou určitě sprinty. Vždyť již zmíněný Ján Volko se může pochlubit letošními výbornými časy na 100 m (10,13 s) nebo na 200 m (20,24 s). Velkou konkurenci bude mít v Britovi Samuelu Osewovi, který má zaběhnutou stometrovou trať za 10,21 s. Letošní maximum bude chtít určitě vylepšit i kladenský Marek Bakalár. Na stejné trati žen bude jistě favoritkou Britka Ashleigh Nelsonová s dosaženými časy 11,19 s na 100 m a 22,94 s na dvojnásobné trati. Na trati 200 metrů bude mít velkou soupeřku v Lotyšce Cunte Latyševové-Cudare, která zaběhla stejný čas a na 400 m má výkon 51,80 s. Právě čtvrtkařské tratě budou jistě ozdobou sobotního klání. Z početné indické skupiny jistě zaujme vynikající čas Mohammada Anase Yahiyi 45,32 s s a jeho kolegyně Machettiry Raju Poovammaové 52,66 s.

V dálce svedou boj o první místo Feron Sayers z Velké Británie (805 cm) a Ukrajinec Vladislav Mazur (803 cm). V tyčce se utkají tři nejlepší závodníci v republice. Jan Kudlička, který má již splněn limit na ME, o tem budou jistě usilovat Michal Balner či Kladeňák Lukáš Posekaný.

Ve vrhačských disciplínách se představí třeba koulař Ladislav Prášil s osobním rekordem 21,49 m, kterému budou dýchat na záda Němci Denis Levke a Frank Müller s vrhy kolem 19,50 m. Nabité startovní pole nabízí oštěp. Hranici 84 metrů přehodili slovenský reprezentant Patrik Žeňúch a Lotyš Gatis Čakšs. V soutěži žen se ukáží hned tři oštěpařky, které přehodily hranici šedesáti metrů. Laila Ferrer Domingosová z Brazílie a Irena Šedivá s kladenskou Jarmilou Jurkovičovou, která bude mít možnost zaútočit na limit mistrovství Evropy. Ten má již splněn další kladenská závodnice Eliška Staňková v hodu diskem. Její oddílový kolega ze stejné disciplíny Tomáš Voňavka by určitě rovněž rád startoval na „Evropě“ v Berlíně. Může mu k tomu pomoci i souboj s Maďarem Róbertem Szikszaiem, který přehodil hranici 64,37 metru. V hodu kladivem se představí nejlepší Češka Kateřina Šafránková, která splnila limit ME a její nejlepší výkon je 72,47 m. Velký boj se určitě rozpoutá v soutěži mužů. Nejlepšího českého vrhače posledních let Lukáše Melicha, který se vrací do kruhu po téměř dvouleté pauze, bude určitě nahánět kladenská trojice silných mužů Miroslav Pavlíček, Michal Fiala a Petr Koucký.

Mítink začíná v sobotu 14. července ve 12 hodin, hlavní program má začátek v 16 hodin. Přijďte se podívat na skvělou atletiku, která jistě bude důstojnou generálkou na nadcházející mistrovství České republiky mužů a žen, které se uskuteční poslední červencový víkend v Kladně.

Machettira Raju Poovamma (Zdroj foto: A. C. TEPO Kladno)
Muhammed Anas Yahiya (Zdroj foto: A. C. TEPO Kladno)

Autor: (rc)


banbad