Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: U Černuce se srazil vlak s osobním autem

Čtvrtek, 12. Červenec 2018 11:26

K dopravní nehodě vlaku a velkoprostorového osobního auta došlo ve čtvrtek před sedmou hodinou ranní na železničním přejezdu za obcí Černuc. Řidiče Fiatu Ulysse vyprostili přivolaní hasiči a do nemocnice ho transportoval vrtulník. Škody jsou milionové.

U Černuce se srazil vlak s osobním autem (Foto: KL)

Kladenské listy o srážce informoval jako první mluvčí hasičů Ladislav Holomčík. Ten zároveň sdělil, že k nehodě byla vyslána jednotka ze Slaného a Kralup. „Profesionální hasiči provedli vyproštění řidiče z vozu a místo předali drážním hasičům z Kralup,“ dodal ještě.

„Řidič utrpěl středně těžká poranění a byl vrtulníkem transportován do pražské nemocnice v Motole,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Proč řidič MPV na železničním přejezdu chráněném pouze dopravním značením z boku do motoráčku narazil, je v současné době v šetření. Strojvedoucí se při nehodě nezranil a v motorové soupravě naštěstí necestovali žádní lidé. Trať byla po dobu události uzavřená. 

„Na vlaku vznikla škoda předběžně za jeden milion korun. Poškozena byla pohonná jednotka,“ řekl Přemysl Živný, vrchní inspektor odboru systému bezpečnosti provozování dráhy ze Správy železniční a dopravní cesty.


Autor: (red)


banbad