Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Slánský okruh startuje tuto sobotu, přijede i Masaryk

Čtvrtek, 12. Červenec 2018 08:20

Legendární Slánský okruh s podtitulem O pohár starosty Královského města Slaného odstartuje v sobotu v 11:45 hodin z Masarykova náměstí ve Slaném.

Slánský okruh startuje tuto sobotu, přijede i Masaryk (Ilustrační foto: KL)

Tradice závodu sahá do roku 1952. Před devíti lety ji obnovili členové Klubu historických vozidel ve Slaném a píší tak novodobou historii. Desítky majitelů nablýskaných krasavců s datem výroby do roku 1983 se sjedou v sobotu na ploše náměstí už v 8 hodin, kde budou zástupci jednotlivých kategorií zaregistrováni.

Následuje přehlídka všech vozidel na náměstí samotném i kolem něj, která je parádní podívanou také pro veřejnost. Vystaveny zde budou motocykly, auta, nákladní vozidla i vojenská technika. V rámci letošního 100. výročí založení Československé republiky si návštěvu závodu nenechá ujít ani prvorepublikový prezident T. G. Masaryk, který účastníky a diváky slavnostně přivítá na náměstí v 11:40 hodin. Poté prezident projede Londou společně se starostou města Martinem Hrabánkem, kde je přivítají baráčníci.

Závodníci se následně vydají na trať, kde absolvují padesátikilometrový okruh včetně vědomostních a dovednostních úkolů. Soutěžící posádky se vrátí na náměstí v 15:30 hodin, kde je čeká druhé setkání s T. G. Masarykem, prvorepubliková módní přehlídka a kolem 17. hodiny vyhodnocení vítězů. Po celý bude hrát na náměstí živá hudba, zajištěno je občerstvení i doprovodný program a atrakce pro děti.

Autor: (red)


banbad