Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Petra Landová: Čekáme především dorostenecké medaile

Čtvrtek, 12. Červenec 2018 07:20

Ode dneška až do neděle probíhá v bazénu v Praze-Podolí Letní mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání. Na blocích bude připravena hned desítka závodníků KSP Kladno, jmenovitě Ema Bradáčová, Anna Dupačová, Johana Jelínková, Pavla Jílková, Karolína Kafková, Dominik Klíma, Pavel Novák, Veronika Seidlová, Marek Souček a Michaela Svobodová. O nejčerstvější novinky jsme požádali šéftrenérku Petru Landovou. 

Petra Landová (Foto: Archiv Petry Landové)

Před vrcholem letní sezóny jste absolvovali čtrnáctidenní soustředění. Jak hodnotíte jeho průběh?

Příprava dopadla tak, jak jsme si naplánovali. Splnili jsme plánované kilometráže a další tréninkové náležitosti. Nevyskytl se jediný zádrhel. Musím to zaklepat. Věřím, že jsme správnou formu naladili na republikový šampionát.

Na mistrovství ČR se dostala hned desítka kladenských plavců. Pokud si pamatuji, je to nejvyšší počet v posledních letech?

Máte pravdu. Na druhou stranu je nutné říci, že je to společné mistrovství dospělých a dorostu. Osobně nejsem příznivcem tohoto spojení. Pokud by to byl samostatný šampionát mužů a žen, bylo by nás pochopitelně méně.

V nominaci chybí Jan Hlaváček, naopak se budou prezentovat starší žákyně Pavla Jílková a Veronika Seidlová. Co můžete k těmto třem jménům říci?

Jak známo, Honza Hlaváček k nám přišel v průběhu sezóny z Kralup. Byl zvyklý na jiné tréninkové metody a adaptace na naše není snadná. Postupně se u něho zaměřujeme na takovou přípravu, aby mohl startovat na prosincovém Zimním mistrovství ČR. Pokud se týká Pavly a Veroniky, již dříve jsme se domluvili, že je na vrchol sezóny vezmeme. Budou pochopitelně sbírat hlavně zkušenosti, „nasají“ atmosféru, navíc nebudou pod žádným tlakem. Jistě jim účast v další kariéře hodně pomůže.

Určitě se nejedete jenom zúčastnit, chcete bojovat především o medaile. S kolika cennými kovy budete spokojená?

Jak jsem již nastínila, nejsem ráda, že se plave společný šampionát. Navíc v nominované desítce není žádný dospělý závodník! Proto naším cílem je především uspět v dorosteneckém klání, kde by o medaile měla hlavně bojovat pětice Souček, Svobodová, Jelínková, Novák a Klíma.

A v nejvyšší kategorii Open nesníte o postavení svých svěřenců na pódiu?

Určitě by to byl velmi příjemný bonus navíc. Při účasti kompletní české špičky to bude velmi složité. Minimálně o finálovou osmičku by se měla „poprat“ trojice Johana Jelínková, Michaela Svobodová a Pavel Novák. Pokud by eventuálně „cinkla“ nějaká medaile, bylo by to nečekané a nádherné.

Autor: (rc)


banbad