Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Hokejbalová fantazie! Juniorští reprezentanti včetně Kladeňáků jsou světovými šampiony

Středa, 11. Červenec 2018 07:40

Po šestnácti letech jsou čeští juniorští reprezentanti opět nejlepšími hokejbalisty na světě. Ve finálovém utkání v kanadském St. John’s  srazili domácího favorita na kolena smrtelnou ranou v prodloužení a odšpuntovali zlatý gejzír radosti. Nejcennější kov domů veze hned několik Kladeňáků.

Juniorští reprezentanti včetně Kladeňáků jsou světovými šampiony (Foto: hokejbal.cz)

Až na vrchol dovedl výběr hráčů do dvaceti let hlavní kouč Milan Maršner, jinak asistent Drahomíra Kadlece u áčka kladenského Alpiqu a dlouholetý trenér a metodik u mládeže. K ruce měl dalšího Kladeňáka, několikanásobného mistra české extraligy Petra Ogurčáka, který plnil funkci vedoucího mužstva.

Na hřišti se pod úspěch výrazně podepsali Adam Kubík s Jiřím Hrabárem. První jmenovaný, jinak také hokejista prvoligových Rytířů, získal ocenění pro nejužitečnějšího hráče turnaje, druhého organizátoři zvolili nejlepším obráncem šampionátu. Pozadu nezůstal ani další hráč kladenského Alpiqu, šikovný centr Jan Prokop. Posledním z novopečených mistrů světa, kteří v letošní sezoně oblékali dres s rysem na prsou je klíčový forward zdejšího staršího dorostu Marcel Malina.

Reprezentace do dvaceti let si cestou k titulu poradila s Velkou Británií, USA, Slovenskem a na druhý pokus i s Kanadou, které předtím ve skupinové fázi těsně podlehla. Dramatickou finálovou bitvu rozhodlo až prodloužení, ve kterém byli Češi šťastnější. Výhru 4:3 po Kubíkově nahrávce vystřelil Matěj Štefka.

V souběžně hraném mistrovství světa hráčů do osmnácti let skončili Češi těsně pod vrcholem. Ve finále, kam mladíci proklouzli po senzačním obratu proti USA, byla nad jejich síly domácí Kanada. Osmnáctiletí na turnaji v základní hrací době prohráli pouze jednou, bohužel právě v posledním utkání. Stříbrnou medaili tak na Kladno veze supertalent Jaroslav Procházka. Vicemistrem světa je i Vít Kamenář, který v uplynulé sezoně v působil v kladenském dorostu.  

Autor: (jk)


banbad