Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: V lese u Bělok našel hledač kovů stovky kusů munice

Pondělí, 2. Červenec 2018 07:15

Ve středu 27. června pozdě odpoledne oznámil policii hledač kovů, že v lese u Bělok nalezl velké množství munice. Část z ní musel přivolaný pyrotechnik kvůli nestabilitě odpálit na místě.

V lese u Bělok našel hledač kovů stovky kusů munice (Foto: PČR)

Na místo nálezu vyjela policejní hlídka, která zajistila okolí a vyrozuměla pyrotechnika. Ten po prvotním ohledání konstatoval, že je zde celkem 262 kusů dělostřeleckých nábojů, 38 ručních granátů, několik rozbušek a iniciátor. Jelikož se setmělo, musel specialista ve večerních hodinách pátrání přerušit.

Na místo se vrátil dalšího dne a pokračoval ve své práci. Část munice odvezl k odbornému zneškodnění, zbytek kvůli nestabilitě odpálil přímo na místě.

„Pokud kdekoliv naleznete předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici, přerušte veškerou činnost. S předmětem nijak nemanipulujte a nedotýkejte se ho. Okamžitě zavolejte Policii České republiky. Podle možností až do jejího příjezdu zajistěte, aby se k předmětu nikdo nepřiblížil,“ radí policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Za žádných okolností se neobávejte nález munice oznámit. Činíte tak v dobré víře ve snaze zabránit škodám na životech, zdraví a majetku osob. I kdyby přivolaný pyrotechnik na místě konstatoval, že se o munici nejedná, nebude vám nic vyčítat. Výjezd hlídky nemusíte hradit. Je lepší, když policie věc prozkoumá preventivně, než aby došlo k výbuchu,“ dodala Nováková.


Autor: (jk)


banbad