Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Volejbalisty Kladna čeká v poháru CEV bulharská Montana

Neděle, 1. Červenec 2018 09:00

Hráči Kladno volejbal cz se dozvěděli soupeře, který je čeká v prvním kole CEV Cupu. Narazí opět stejně jako loni na celek z Balkánu, bude jím bulharský Montana Volley.

Volejbalisty Kladna čeká v poháru CEV bulharská Montana (Ilustrační foto: KL)

Bulharský tým skončil v loňské soutěži po základní části Superligy na druhém místě. V play-off nestačil v semifinále na CSKA Sofia, se kterou prohrál jednoznačně 0:3. Střetnutí jsou na pořadu až v listopadu.

„O soupeři toho moc nevíme. Většinu informací shání asistent Petr Klár, který v současné době je s týmem České republiky do 20 let, ten se pokouší dostat z kvalifikace na ME,“ informuje trenér Milan Fortuník, jenž tráví právě dovolenou ve Francii. „Víme jen, že město se nachází cca 100 km severně od Sofie. Dá se očekávat, že Bulhaři budou skvěle fyzicky připraveni, určitě s několika cizinci. Je velmi pravděpodobné, že družstvo se během léta obmění. Hrajeme s Montanou až v listopadu, takže informací budeme mít určitě dost. Každopádně se diváci mohou těšit na atraktivního a těžkého soupeře.“

Kladenské vedení i v době dovolených intenzivně myslí na doplnění družstva. Velice slibně se vyvíjí jednání s šestadvacetiletým univerzálem Josem Fabianem Martinezem z Venezuely. „Máme o hráči, který měří bez jednoho centimetru dva metry dost pozitivních informací od bývalého českého reprezentanta a dnes trenéra Dalibora Poláka, který ho vedl pět let ve Švýcarsku, naposledy v klubu Biogas Volley Nafels,“ přibližuje případnou posilu Milan Fortuník. Jednání s bývalým Kladeňákem Karlem Linzem však asi nedopadne podle předpokladů. „Vzájemné představy se rozcházejí, což mě mrzí,“ lituje Milan Fortuník. Kladenský kouč tak nadále bude shánět borce na post přihrávajícího smečaře. Vzhledem k tomu, že v českých vodách se adekvátní náhrada nenachází, bude se opět upírat do zahraničí.

Autor: (rc)


banbad