Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Na hokejbalové mistrovství světa juniorů do Kanady míří několik Kladeňáků

Neděle, 1. Červenec 2018 11:00

První plocha kladenského ČEZ stadionu během uplynulých dvou víkendů ožila. Zatím bez ledu. Po leštěném betonu se proháněl juniorský výběr hokejbalové reprezentace pod vedením trenéra Milana Maršnera. Ten je jedním z několika Kladeňáků, kteří v pondělí odlétají do Kanady na mistrovství světa.

Foto: KL

Na soupisce reprezentačního výběru hráčů do dvaceti let má kladenský hokejbal hned tři zástupce. Mezi klíčové obránce patří Jiří Hrabár, v útoku bude soupeři zatápět šikovný Jan Prokop. Oba v letošní sezoně působili v extralize mužů. Osobností týmu je hvězda hokejových Rytířů Adam Kubík. Mladý talent po náročné sezoně vyměnil brusle za tenisky a těší se už na druhé hokejbalové mistrovství světa. Před dvěma roky bral v anglickém Sheffieldu s oběma zmíněnými parťáky bronz na mistrovství světa hráčů do osmnácti let.

Do bojů, které v kanadském Saint John’s vypuknou ve středu 4. července, mladíky povede zkušený lodivod Milan Maršner, který si klade ty nejvyšší cíle. „Každá medaile z mistrovství bude úspěch, ale chceme se porvat o zlato. Soupeři budou jistě dobře připravení, navíc očekáváme dvojnásobně silný domácí výběr Kanady. Ambiciózní tým jistě postaví i Američané, špičkový výběr přiveze Slovensko. Věřím ale, že máme dostatečně kvalitní kádr, který se i takovým soupeřům vyrovná.“

Kladno není dějištěm finálních příprav náhodou. Rozměry hřiště na první ploše zimního stadionu odpovídají těm kanadským. Junioři zde v přátelském zápase změřili síly s reprezentačním áčkem, kterému podlehli 0:3. Střelecká impotence však Maršnerovi starosti nedělá. „Soupeř byl velice kvalitní. Na mistrovství budou hrát týmy typologicky trochu jiný styl hry, nicméně áčko nás prověřilo důkladně. V koncovce jsme sice nebyli efektivní, což nás mrzí, ale neděláme z toho tragédii. Věřím, že na mistrovství to přijde a dokážeme se střelecky prosazovat.“

Cenné rady může útočníkům předat někdejší forward kladenského Alpiqu Petr Ogurčák. Autor více než pěti desítek extraligových zásahů Maršnerovi pomůže z pozice vedoucího mužstva.

Souběžně se šampionátem dvacetiletých proběhne na Labradorském poloostrově i mistrovství světa hráčů do osmnácti let. V mladším výběru Kladno zastupuje nadějný útočník Jaroslav Procházka, syn legendárního brankáře. Dres staršího dorostu Alpiqu v letošní sezoně oblékal také Pražan Vít Kamenář, kterému se v Kladně náramně zalíbilo. Podobně jako jejich starší kolegové nejedou osmnáctiletí borci do Kanady jenom na výlet. Také by rádi přivezli medaili. Bude mít zlatou barvu? 


Autor: (jk)


banbad