Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: V Lidicích se opět rozrostl Záhon republiky

Sobota, 30. Červen 2018 10:00

Jeden z projektů Památníku Lidice k oslavám 100. výročí vzniku Československa, Záhon republiky, se rozrostl o dalších 5 růží. Ve středu navštívilo Památník Lidice pět členů senátního Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

V Lidicích se opět rozrostl Záhon republiky (Foto: Filip Petlička)

Senátoři během prohlídky lidického památníku za doprovodu ředitelky Martiny Lehmannové také zasadili pět růží do „Záhonu republiky“ a rozšířili tak počet již zasazených růží na číslo 15. V Růžovém sadu, kde se záhon nachází, momentálně překrásně kvete 24.000 růžových keřů. Během nadcházejícího léta a podzimu budou oslovováni další ústavní činitelé i představitelé partnerských organizací a institucí, aby rozšířili Záhon republiky o další keře a připojili se tak k oslavám samostatného Československa.

Záhon republiky je součástí projektu Společné století, který připomíná vznik Československé republiky v roce 1918. Památník Lidice připravil několik projektů pro letošní oslavy. Kromě Záhonu republiky jde o putovní výstavy, které představují doposud opomíjená témata z dějin obce Lidice. První výstava nese název Lidičtí muži v boji za svobodu a připomíná osudy lidických mužů na bojištích 1. světové války a v řadách československých legií, při mobilizaci v roce 1938 a tří lidických mužů v armádě Čechoslováků ve Velké Británii během 2. světové války. Druhá výstava s názvem Lidice a doba prezidenta Osvoboditele se zaměřuje na běžný každodenní život obce mezi světovými válkami.


Autor: Filip Petlička


banbad