Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Středočeské vodárny podpořily projekty za skoro čtvrt milionu korun

Pátek, 29. Červen 2018 07:30

Ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia rozdaly Středočeské vodárny bezmála 250 tisíc korun mezi desítku úspěšných projektů svých zaměstnanců, kteří se přihlásili do 11. ročníku projektu Minigranty 2017. Úspěšní žadatelé prostředky převzali ve čtvrtek 28. června v Horním Bezděkově.

Středočeské vodárny podpořily projekty za skoro čtvrt milionu korun (Foto: Středočeské vodárny a.s.)

„Chtěl bych poděkovat všem našim zaměstnancům, kteří vyvíjejí úsilí a energii pomáhat druhým nejen v rámci firemního dobrovolnictví, ale i ve svém volném čase,“ uvedl Pavel Pobříslo, provozní ředitel a zástupce generálního ředitele vodáren. „V letošním roce byly podpořeny zajímavé projekty především podporující mládež v jejich pohybové aktivitě. V době internetu a sociálních sítí je potřeba podchytit zájem mládeže o pohyb v jakékoliv podobě, ať už se jedná o kolektivní sport, tanec ve všech podobách nebo klasickou turistiku, která má v našich zemích velkou tradici.“

Minigranty jsou příležitostí pro zaměstnance vodáren, kteří se ve volném čase nějak angažují anebo by rádi pomohli s podporou projektu, o jehož potřebnosti a důvěryhodnosti jsou přesvědčeni. Například jeden z letos přidělených grantů pomůže mysliveckému sdružení Višňovec s vytvořením vhodného zázemí pro novou populaci zajíců.

Středočeské vodárny v posledních deseti letech podpořily na 85 projektů zaměstnanců dotací celkem 2 046 654 korun. Ve většině případů šlo o pomoc hendikepovaným a sociálně slabým. Peníze získaly i obecně prospěšné organizace.  

Autor: (jk)


banbad