Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: V Kladně soutěžili senioři v Sítenském údolí s městkou policií

Pátek, 29. Červen 2018 07:20

Ve středu dopoledne v Sítenském údolí uspořádali strážníci Městské policie Kladno soutěž pro seniory. Seniorský desetiboj je vyvrcholením pravidelného cyklu besed, které probíhají každý poslední čtvrtek v měsíci na služebně strážníků.

V Kladně soutěžili senioři v Sítenském údolí s městkou policií (Foto: KL)

Svá stanoviště měli při soutěži také policisté, hasiči a pracovníci Českého červeného kříže. Závodníci plnili deset disciplín, které byly zaměřeny na znalosti z oblasti dopravy, první pomoci, historie Kladna a jeho okolí, požární prevence, ale také na postřeh a šikovnost. Mezi ty náročnější patřila střelba z paintballové zbraně, dopravní test a poskytování první pomoci. Jeden z úkolů pak prověřil postřeh soutěžících. Po dobu dvaceti vteřin si prohlíželi deset součástí vybavení strážníků a poté museli vyjmenovat co nejvíce věcí, které si zapamatovali. Na dalším stanovišti museli soutěžící odpovědět na otázku tísňových linek. Zručnost pak prověřil hod na cíl, chůze s tenisovou raketou a míčkem nebo hod šipkami. V závěru si pak všichni společně připravili malou svačinu v podobě opečeného špekáčku.

Akce se zúčastnilo celkem dvacet pět seniorů. Ve startovním poli bylo překvapivě i pět mužů. Ty soutěže a besedy moc netáhnou. Vítězem se stal pan Jiří Kůstka, druhé místo obsadila paní Hana Wolfová a třetí příčka připadla paní Marii Novohradské. Pro všechny soutěžící byly připraveny drobné dárky.


Autor: Alena Purkytová