Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Od pondělí 2. července se v Kladně uzavře část Pražské ulice

Čtvrtek, 28. Červen 2018 07:40

Z důvodu celkové rekonstrukce bude od 2. do 22. července uzavřena Pražská ulice v úseku od křižovatky s ulicí Arménskou po křižovatku na Hřebeč. Během prázdnin bude navázáno i na 2. etapu, ve které projde rekonstrukcí i zbývající část Pražské ulice po křižovatku s ulicí Unhošťskou.

Od pondělí 2. července se v Kladně uzavře část Pražské ulice (Foto: KL)

Ředitelství silnic a dálnic opravuje od konce dubna část silnice I/61 včetně výstavby kruhového objezdu u Buštěhradu. Proto práce s touto stavbou začnou v době, kdy ŘSD zahájí opravu úseku nejblíže u Kladna, neboť zde bude opět provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a řízen světelnou signalizací. Řidiči budou do omezeného provozu najíždět pouze z Kročehlavské ulice. 

Změny se v 1. fázi opravy výrazně dotknou autobusové dopravy v relaci Kladno – Praha, neboť všechny linky budou odkloněny po objízdné trase vedené ulicemi Unhošťskou a Kročehlavskou. Konkrétní vedení linek provozovaných společností ČSAD MHD Kladno je patrné z obrázků ve fotogalerii pod článkem a plynou z něho tyto zásadní změny:

– linka 300 na objízdnou trasu odbočí již z ulice Vodárenské (zastávka Pražská křižovatka bude přesunuta před světelnou křižovatku)

– linka 324 nebude projíždět po ulici Arménské, ale na kruhovém objezdu ulic Americká – Arménská – Unhošťská zabočí přímo do ulice Unhošťské (vynechá zastávky Růžové pole a Okrsek 4, naopak budou nově obsluhovány zastávky Zdravotní středisko a Pražská křižovatka.

Linky č. 330 a 399 obslouží všechny zastávky na své trase včetně zastávek Růžové pole a Okrsek 4, objízdnou trasu využijí následně.

2. etapa již neovlivní autobusovou dopravu v takovém rozsahu.

„Oprav kladenských komunikací je nyní opravdu hodně, zúročila se příprava investic včetně vysoutěžení dodavatelů, které si kvůli zákonným úpravám vyžádalo řadu měsíců. Snažili jsme se nasměrovat největší porci rekonstrukcí na prázdniny, kdy je tradičně provoz v ulicích mírnější. Přesto se řidičům velmi omlouváme, neboť jsme si vědomi, že pohyb po Kladně nebude úplně hladký,“ řekl kladenský primátor Milan Volf.


Autor: Lenka Růžková