Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

V pátek se v Lánech uskuteční hudební festival NaKopanina

Čtvrtek, 28. Červen 2018 07:30

Pět kapel včetně slavného Yo Yo bandu a vítěze Skutečné ligy 2017, plzeňské Seventh Passion vystoupí letos na hudebním festivalu NaKopanina v Lánech. Vstupné ponechala obec na padesátikoruně. Pívo bude za 29 kaček.

V pátek se v Lánech uskuteční hudební festival NaKopanina (Ilustrační foto: Obec Lány)

Vyvrcholením 6. ročníku hudebního festivalu Rocková NaKopanina v Lánech bude letos vystoupení kapely Yo Yo band. Na ploše modelářského letiště nad „prezidentskou“ obcí tak možná zazní i nejznámější hity Karviná, Jedem do Afriky, Rybitví či Kladno. Šestý ročník pohodové rockovo-bigbítové akce je branou do prázdnin, koná se totiž v pátek 29. června od 17 hodin. Vystoupí také vítěz Skutečné ligy 2017 pro začínající kapely – rocková skupina z Plzně Seventh Passion.  A bude to nářez.

„Kdybychom měli říci, které kapely nás ovlivnily, tak to bude hodně dlouhý seznam, jelikož společně posloucháme takové množství odlišné muziky, že bychom nevěděli, čím začít. Ale určitě poznáte, že posloucháme blues, jazz, orient, folk či rock,“ říkají členové kapely a dodávají: „Představujeme vlastní tvorbu a při koncertech místy zahrajeme i převzaté písně od kapel , třeba Led Zeppelin a Deep Purple či Jimmiho Hendrixe.“

Festival připravila kulturní komise obce Lány ve spolupráci s Modelářským klubem Lány a mediálním partnerem MusicMap.tv. Vstupné ponechala obec na padesátikoruně. Vstupenky budou k dispozici přímo u vstupu do prostoru modelářského letiště. „Chceme, aby se lidé pobavili, hodili všední starosti za hlavu. Zároveň je naším cílem dát mladým kapelám, jako je Seventh Passion, prostor představit svou tvorbu širší veřejnost. Na závěr festivalu třeba vystoupí i místní vašírovská skupina Cheap Tools,“ zvou pořadatelé na připravovanou akci. V Lánech zazní také muzika kapel Band-a-SKA a Marry B.

Organizátoři připravili i doprovodný program včetně soutěží v přetahování lanem o pivní ceny, výborné občerstvení a točené rakovnické pivo Bakalář za 29 Kč. V prostoru modelářského letiště mohou návštěvníci zdarma rozložit své stany a přenocovat. 

Program 6. ročníku festivalu NaKopanina:

17:30     Seventh Passion

18:45     Marry B

20:00     Band-a-SKA

21:30     Yo Yo band

23:00     Cheap Tools

Autor: Roman Havelka


banbad