Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladenští strážníci řešili tři kuriózní případy

Čtvrtek, 28. Červen 2018 07:20

Hned tři kuriózní případy řešili strážníci Městské policie Kladno. První se stal u obchodního centra Oaza. Řidič taxi oznámil na tísňovou linku strážníků, že ho okradl muž, kterého vezl. Druhý se stal v úterý večer. Ten oznámila na tísňovou linku žena, která uvedla, že před domem v Uhnošťské ulici se vysvlékl nějaký muž a na chodníku napodobuje pohlavní styk. Třetí případ se stal ve středu dopoledne. Jeden z občanů nahlásil městským policistům, že je v ulici Práce v poli odstaveno vozidlo odtahové služby.

Odcizená odtahová služba (Foto: MP Kladno)

„První případ se stal u obchodního centra Oaza. Řidič taxi oznámil na tísňovou linku strážníků, že ho okradl muž, kterého vezl. Když přivezl svého zákazníka na místo určení, ten odmítl za službu zaplatit a z vozidla utekl. Řidič se rozjel za ním a snažil se muže zastavit. Ten však zmizel. Díky kamerovému dohlížecímu systému se podařilo strážníkům schovaného pasažéra najít. Ukryl se za obchodním centrem. Taxikář přiznal, že při pronásledování muže použil svou plynovou pistoli a po muži vystřelil. Na výzvu hlídky zbraň vybil a položil na zem. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Na místo strážníci přivolali policii, která si celý případ převzala k dalšímu šetření,“ popsala pro Kladenské listy právní případ mluvčí strážníků Alena Purkytová.

„V úterý večer oznámila na tísňovou linku Městské policie Kladno žena, že před domem v ulici Uhnošťské se vysvlékl nějaký muž a na chodníku napodobuje pohlavní styk. Na místo ihned vyjela hlídka strážníků. Při příjezdu strážníci zahlédli muže, který ležel na chodníku, kalhoty i spodní prádlo měl stažené ke kolenům a opravdu napodoboval pohlavní styk. Jakmile spatřil hlídku, ihned vstal, oblékl a snažil se z místa odejít. V tom mu hlídka zabránila. Muži byla přiložena pouta. Celý případ si převzali přivolaní policisté,“ uvedla k druhému případu Alena Purkytová.

„Ve středu dopoledne oznámil občan, že je v ulici Práce v poli odstaveno vozidlo odtahové služby. Oznámení přijal asistent prevence kriminality a na místo ihned přivolal hlídku strážníků. Ti zjistili, že se jedná o žluté vozidlo značky Mercedes-Benz, které má otevřené dveře a stažená okna. Na telefonním čísle napsaném na vozidle se hlídka dozvěděla, že majitel auto prodal. Podle lustrace registrační značky se podařilo zjistit nového vlastníka vozu. Na adrese bydliště hlídce otevřela tchyně majitele a sdělila, že je na dovolené mimo republiku. Podle sdělení příbuzné mělo být vozidlo zaparkováno na pozemku firmy v ulici Oldřichova. Na místě hlídka zjistila, že neznámý pachatel vysadil celá vrata a s vozidlem odjel. To pak zaparkoval do pole. Celou záležitost strážníci předali k dořešení Policii České republiky,“ uzavřela poslední kuriozitku mluvčí Purkytová.

Plynová pistole taxikáře (Foto: MP Kladno)
Vysazená vrata (Foto: MP Kladno)

Autor: (red)