Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Sdílená kola v Kladně létají z mostu a plavou v rybníku

Středa, 27. Červen 2018 07:20

Mezi oblíbené rekreační aktivity některých Kladeňáků se v uplynulých týdnech zjevně zařadilo i demolování sdílených elektrokol. Jeden z bicyklů našli strážníci zcela zničený ve Švermově, jiný se proletěl ze sítenského mostu, další si zaplaval v kročehlavském rybníku.

Sdílená kola v Kladně létají z mostu a plavou v rybníku (Foto: KL)

Účel sdílených elektrokol si mnozí jedinci patrně mylně vyložili. Bicykly měly usnadnit život obyvatelům města, místo toho přidělávají vrásky provozovatelům a policii. Už v minulém týdnu se Kladno proslavilo. Celostátní média si všimla příběhu zničeného elektrokola, které strážníci našli ve Švermově.

Nyní se ve městě objevily další znehodnocené kousky. Jedno kolo našel náhodný kolemjdoucí v Sítenském údolí. Podle jeho stavu bylo zřejmé, že se proletělo ze zdejšího mostu. Předtím mu navíc někdo přestříhl brzdová lanka.

Jiné kolo se jen kousek opodál seznamovalo s dnem rybníku v Dlouhé ulici. Policisté oba případy prošetřují jako přečin poškození cizí věci. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Policisté by přivítali jakékoliv informace od svědků, kteří v okolí nálezu elektrokol spatřili podezřelé osoby. Všechny poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno – město nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkázala prostřednictvím Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

Je otázkou, zda se v ničení vyžívá jeden konkrétní člověk, nebo jde o organizovanou sabotáž, ze které podezřívaví jedinci viní opoziční politiky. Jisté je, že ačkoli má systém sdílených elektrokol jisté rezervy, nikoho to neospravedlňuje majetek města ničit nebo k takové činnosti nabádat.  

Autor: (jk)


banbad