Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Matěj Krsek získal zlato a zároveň splnil limit na MSJ!

Úterý, 26. Červen 2018 09:00

Na atletickém oválu v Praze na Julisce se konalo mistrovství České republiky juniorských a dorosteneckých kategorií. Závodníci A. C. TEPO Kladno si odvážejí kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval v běhu na 400 m ve výborném čase 46,93 s Matěj Krsek. Ten zároveň splnil limit na mistrovství světa juniorů do 20 let, které se koná ve druhé dekádě července ve finském Tampere! Překonal tak nejen svůj osobní rekord, ale zároveň zaběhl druhý nejrychlejší juniorský čas v historii České republiky. Stříbro na stejné trati získal dorostenecký čtvrtkař Daniel Lehar, který zaběhl čas 49,96 s a měl i lví podíl na úspěchu štafety na 4 x 400 m. Ta skončila rovněž druhá ve složení Pánek, Sobotka, Kašpar, Lehar, když zaběhla výkon 3:27,10 min. Pro bronz si ve skoku o tyči skočil rovněž dorostenec David Zuska, který překonal laťku ve čtyřmetrové výšce.

Matěj Krsek získal zlato a zároveň splnil limit na MSJ! (Foto: David Herák)

juniorské kategorii vybojovali kladenští atleti jedinou medaili v podobě prvního místa Matěje Krska na 400 metrů. Na pátém místě potom skončili Kryštof Hartrman v oštěpu hodem 54,07 m a Klára Červenková ve výšce výkonem 1,65 m. Na sedmé příčce byli David Herák v trojskoku (13,32 m) a ve stejné disciplíně i Denisa Chocholová skokem 11,17 m. Stejného umístění dosáhla rovněž štafeta chlapců na 4 x 400 m, když zaběhla čas 3:43,83 min. 

V dorostenecké kategorii získali Kladeňáci tři cenné kovy. Stříbro má ve své sbírce Daniel Lehar po závodě na 400 metrů a také štafeta chlapců na 4 x 400 m a bronz David Zuska po skoku o tyči. Pátou příčku obsadily Aneta Jonášová v trojskoku (11,37 m) a štafeta dívek na 4 x 400 m hodnotou 4:02,26 min. Osmá byla ve finále na 200 m Anna Marie Quadrátová výkonem 25,76 s.

„Medailová žeň mohla být určitě větší. Bohužel Aneta Jonášová v dálce, Allie Formánková a Adéla Matoušková totálně zklamaly, přestože byly tabulkově hodně vysoko. To se bohužel ve sportu stává. Šanci na minimálně jednu medaili měl Vojta Novák, ale bohužel se v týdnu zranil při tréninku. Na druhou stranu mám velkou radost z Matěje Krska, byl to od něho super výkon. V Tampere na MSJ tak vedle štafety na 4 x 100 m bude startovat i v individuálním závodě a nakonec možná i ve čtvrtkařské štafetě. Dana Lehala „táhlo“ v posledních čtrnácti dnech tříslo, což možná rozhodlo o tom, že nezískal zlato, ale i tak jsem spokojená. David Zuska si medaili určitě zasloužil, na tréninku hodně „maká“. Dobře si vedl Kryštof Hartman, David Herák, trochu si zlepšila náladu Aneta Jonášová v trojskoku. Pochválit pochopitelně musím stříbrnou štafetu dorostenců a také páté místo dívek, kde v sestavě nastoupila žákyně Tereza Lamačová, je velmi dobré,“ hodnotí vystoupení trenérka mládeže Hana Větrovcová.


Autor: (rc)


banbad