Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kladenská městská doprava se dále mění

Neděle, 24. Červen 2018 09:00

Změna tarifů, nastupování všemi dveřmi nebo úhrada jízdného platební kartou, i takové změny čekají cestující v kladenské hromadné dopravě už od poloviny letních prázdnin. Novinky zavádí dopravce na základě vyhodnocení bezmála ročního společného provozu kladenské městské autobusové dopravy s integrovanou dopravou hlavního města.

Kladenská městská doprava se dále mění (Ilustrační foto: KL)

„Dlouhodobě se snažíme přinášet cestujícím větší komfort, což kromě výhodných jízdních tarifů a prostupnosti s pražskou hromadnou dopravou znamená rovněž změny v odbavování cestujících.  Nově budou moci nastupovat všemi dveřmi, což by mělo přinést výrazné zkrácení pobytu autobusů na zastávkách,“ říká kladenský primátor Milan Volf.

Podmínkou pro nový systém odbavování cestujících je nasazení dostatečného množství revizorů. Cestující, kteří mají platné předplatné kupony nebo ti, kteří za přepravu nehradí, jako jsou děti do 6 let, lidé starší 70 let, držitelé ZTP, ZTP/P průkazů nebo doprovod kočárku, budou moci nastupovat všemi dveřmi. Ti, kteří si budou kupovat jízdenku u řidiče nebo kterým se odečítá z karty jednotlivé jízdné, budou muset nadále nastupovat předními dveřmi. Nastupování se rovněž nemění pro cestující s důchodcovskou, rodičovskou nebo žákovskou kartou.

„Pro důchodce a žáky jsme připravili nový roční tarif. Jeho využívání znamená, že nebude nutné označení karty u řidiče, tedy držitelé s ním budou moci nastupovat také všemi dveřmi,“ doplnil kladenský primátor.

Od 1. srpna 2018 bude velkou pomocí pro cestující možnost úhrady jízdného platební kartou: „V dnešní elektronické době to vidím jako velké pozitivum. Ne každý má u sebe vždy hrst drobných, vrácení peněz je pak jednou z nejdelších operací, které řidič v zastávkách provádí a zdržuje se tím odbavení všech cestujících. Platba platební kartou představuje pohodlí pro cestující, ale i zkrácení čekání v zastávkách,“ uzavřel Milan Volf.

 Od srpna se navíc změní dva tarify kladenské městské hromadné dopravy. Osoby nad 70 let dosud hradily měsíčně symbolickou jednu korunu. Nově budou mít jízdné zcela zdarma, tedy stejně, jako je tomu v autobusech Pražské integrované dopravy. Druhou změnou je zcela nová „důchodcovská“ a „studentská“ časová jízdenka s ročním tarifem v hodnotě 365 korun. Tato časová jízdenka doplňuje stávající jízdné za korunu pro tyto cestující. Vyplatí se těm, kteří jezdí autobusovou městskou přepravou častěji. Navíc při této sazbě se jim nebude odečítat jízdné a budou mít možnost využít k nástupu všechny dveře.

Autor: Lenka Růžková