Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Central Kladno Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Stalo se na Kladensku: Úvěroví podvodníci a zatajení nálezu

Pátek, 22. Červen 2018 07:20

Prakticky denně zaměstnávají Policii České republiky oznámení o ztrátě telefonů či peněženek, po kterých se během několika minut slehne zem. Neméně často kriminalisté vyšetřují drobné podvody, které jsou zejména v oblasti finančnictví na denním pořádku.

Úvěroví podvodníci a zatajení nálezu (Ilustrační foto: KL)

Muž ze Slaného si půjčil na telefon, splácet se mu nechce

Co je lepší než volání zdarma? Telefon zdarma! Osmatřicetiletý muž loni v listopadu uzavřel ve Slaném smlouvu o úvěru na pořízení mobilního telefonu za 7 658 korun. Od té doby telefon vesele používá, avšak finanční společnosti dosud neuhradil ani korunu. Za přečin podvodu mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Kladeňák si půjčil dvacet tisíc, i když věděl, že nemůže splácet

Dalšího úvěrového podvodu se měl dopustit čtyřicetiletý muž z Kladna, který loni v říjnu přes internet požádal o půjčku 20 tisíc korun. Záměrně do formuláře lhal o svých platebních možnostech a příjmech, aby půjčku získal. Dodnes však uhradil pouze něco málo přes šest tisícovek a v závěru května podal insolvenční návrh spojený s oddlužením. Podle finanční společnosti si muž v době zaslání žádosti o půjčku musel být vědom, že nebude schopen řádně splácet. Pro podezření z přečinu úvěrového podvodu mu nyní hrozí dva roky za mřížemi.

Mladý muž zapomněl v parku peněženku, o pár minut později už ji tam nenašel

Ve středu okolo půl osmé se mladík zvedl z lavičky v parku na Sítné. Když si po čtvrt hodině uvědomil, že na ní nechal ležet peněženku s hotovostí a platební kartou, namířil si to zpět. Šrajtofli už však na místě nenašel. Je pravděpodobné, že si ji přivlastnil nepoctivý nálezce. Tomu v případě dopadení hrozí až dva roky vězení.

Autor: (jk)


banbad