Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Ve čtvrtek ráno se stala u Slaného tragická nehoda

Čtvrtek, 14. Červen 2018 10:39

Tragická dopravní nehoda uzavřela ve čtvrtek ráno silnici I/7 u Studeněvsi na západním obchvatu Slaného. Při střetu se srazily cisterna s dodávkou. Řidič cisterny na místě zahynul a dvaadvacetiletý šofér dodávky utrpěl velmi vážná poranění. Potvrdila to policejní mluvčí Michaela Richterová. Silnice z Prahy na Louny se tak v úseku od 22. do 25. kilometru stala na celé dopoledne neprůjezdnou. Proč k tragédii došlo, vyšetřují i nadále policisté. Více určí také nařízená pitva.

Ve čtvrtek ráno se stala u Slaného tragická nehoda (Foto: KL)

Ke srážce cisterny s dodávkou došlo před pátou hodinou ranní. Cisterna s tunami asfaltu jela ve směru od Loun na Prahu. Vozidlo však, ze zatím neznámých příčin, vjelo do protisměru, kde se srazilo s bílou dodávkou značky Ford. Následky jsou tragické. Náklaďák dodávku při nárazu doslova rozdrtil. Cisterna se následně převrátila do příkopu, kde zůstala ležet na boku.

Zranění řidiče v kabině cisterny byla neslučitelná se životem, potvrdila to mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. „Řidič z druhého vozidla utrpěl při nehodě vážná mnohočetná poranění. U pacienta byla nutná intenzivní péče a vrtulníkem byl transportován do Motola,“ potvrdila Effenbergerová.

K tragické nehodě byli mezi prvními přivoláni slánští profesionální a zloničtí dobrovolní hasiči. „Profesionálové ze Slaného vyprostili mrtvého řidiče z kabiny nákladního vozu po sedmé hodině. K vyproštění museli použít dvě hydraulické sady nářadí. Poté byl přivolán na místo koroner, který ohledal tělo. Na vozovku vytekla z vozidel pouze nafta. Asfalt zůstal v cisterně, bylo ho ale zapotřebí přečerpat do jiné cisterny, pak teprve bylo možné postavit havarované vozidlo zpět na kola,“ popsal mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Kvůli likvidaci následků nehody byla silnice v inkriminovaném úseku zavřena na celé dopoledne a řidiči museli volit objízdné trasy. Ve Slaném tak značně kolabovala doprava.

Autor: (red)


banbad