ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Loučení se sezónou se hráčům SK Kladno nepovedlo, inkasovali doma trojku

Středa, 13. června 2018 20:21

Ani závěrečné utkání fotbalistům Kladna nevyšlo, stejně jako celá sezóna. Proti FC Chomutov si vypracovali řadu slibných příležitostí, ale žádnou neproměnilo na rozdíl od hostů, kteří vyhráli 0:3.

Ilustrační foto: KL

SK Kladno – FC Chomutov 0 : 3 (0:1)

Před hrstkou diváků začali podstatně lépe hosté. Domácí si nepohlídali centr Klimeše, na který si naběhl jeden z nejmenších hráčů na hřišti L. Svoboda a hlavou překonal Tesaře. V desáté minutě mohl vyrovnat Šíma, který byl úplně sám před brankářem Zaťkem, ale ten vytáhl reflexivní zákrok. O pár minut si stejnou situaci dvojice zopakovala, ale ze souboje vítězně vyšel opět gólman Severočechů. Trenér Pejša poslal na hrot od první minuty vysokého Hanzlíka, ale ten se moc do hry nedostával, protože Kladnu chyběla přesná finální nahrávka. Chomutov spoléhal především na rychlé brejkové situace. Hosté vedení zkušeným exligovým Gedeonem působili jednoznačně kompaktnějším dojmem, a zvláště dvojice Hána a L. Svoboda pořádně zaměstnávala kladenskou defenzívu.

Po změně stran se poprvé objevil v dresu áčka dorostenec Mráček, který vystřídal stále ne úplně zdravého Pechra. Středočeši nechtěli zakončit nepovedenou sezónu další prohrou. Po centru Šímy se dostal k hlavičce Borák, ale míč letící do šibenice znovu parádně kryl Zaťko. Bohužel o chvíli později přišel zbytečný faul domácí obrany. Z nařízené penalty se prosadil po dvacáté čtvrté v sezóně kanonýr Boček. Po rohu Kaliny zůstal neobsazený Šíma, ale jeho ránu pod břevno znovu zlikvidoval Zaťko. Svěřenci Jana Pejši pokračovali v náporu. Přišla však ideální průniková nahrávka Gedeona na rozeběhnutého Kunarta, který obešel i Tesaře a zvýšil na tříbrankový rozdíl pro hostující tým. Od další pohromy zachránila kladenského brankáře tyč po střele Hyneše. Kladno se snažilo alespoň o čestný úspěch, ale ani to se nepovedlo.

„Vůbec se mně nechce mluvit. Je to výsledek toho, co se dělo celou sezónu v klubu. Naprosté zklamání ze všeho, jsem hodně naštvaný a otrávený,“ nebere si servítky kouč Jan Pejša.

Branky: 3. L. Svoboda, 58. Boček (pen.), 65. Kunart. Rozhodčí: Košan – Cihlář, Kastl.  ŽK: 0 – 0. Diváci: 90.

Kladno:  Tesař – Veselý, Suchý, T. Procházka, Kalina – Bartoš, Pechr (46. Mráček, 75 Kárník) – Borák (75. Štoncner), Richter (75. V. Procházka), Šíma – Hanzlík.