Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kladenský vícebojařský mítink bude tentokráte bez Elišky Klučinové

Čtvrtek, 14. Červen 2018 07:10

Tradičně v polovině června, tentokráte v sobotu 16. a v neděli 17., se uskuteční na kladenském Sletišti mezinárodní vícebojařský mítink, poprvé je však pořadatelem domácí klub AC TEPO Kladno. Mistrovství České republiky mužů a žen ve vícebojích opět přilákalo mezinárodní účast. V konkurenci čtyřiceti závodníků a závodnic budou vícebojaři ze čtrnácti zemí.

Kladenský vícebojařský mítink bude tentokráte bez Elišky Klučinové (Ilustrační foto: Veronika Víborčíková – KL)

Mezi desetibojaři bude téměř kompletní česká špička včetně Adama Sebastiana Helceloeta, Marka Lukáše či Jana Doležala.  Velkým konkurentem v boji o první místo jim bude Brazilec  Luiz Alberto De Araujo. V kategorii sedmibojařek budeme však postrádat exkladenskou Elišku Klučinovou, která je bohužel zraněná. Na startu se tak objeví  pravidelná účastnice kladenského mítinku Marte Koala z Burkina Faso, Brazilka Vanessa Chefer, Slovenka Lucia Vadlejch. Z českých závodnic se představí dcera současného šéftrenéra ČAS a trojnásobného světového šampióna Tomáše Dvořáka, Kateřina.

Sobotní závody začínají v 11.10 hodin, kdy ženy vyběhnou na trať 100 m překážek, a končí v 18.00 hodin, kdy je na pořadu start mužů na 400 m. Nedělní program má začátek v 10.00 hodin startem mužů na 110 m překážek a závěrečnou disciplínou je běh mužů na 1500 m v 17.00 hodin.

Pořadatelé připravili v rámci nedělního odpoledního programu i dětský trojboj mladšího a staršího žactva, kde se mezi dvaatřiceti účastníky představí  i letošní mistryně ČR mladších žákyň v pětiboji Kateřina Šebrlová, dcera bývalého světového rekordmana v desetiboji Romana Šebrleho.

Kladenští příznivci královny sportů mají tak první příležitost vidět letos špičkové atlety a věřme, že i výkony. Nemusíme zdůrazňovat, že dalšími významnými akcemi budou v polovině července mezinárodní vrhačský mítink „Kladno hází“ a „Kladenské memoriály“ a vrcholem potom poslední červencový víkend Mistrovství České republiky mužů a žen na dráze.

Autor: (rc)


banbad