Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Opilec v Kladně třikrát za den zaměstnal strážníky

Čtvrtek, 14. Červen 2018 07:20

Čtyřiapadesátiletý muž zaměstnal kladenské strážníky třikrát za jeden den. Dopoledne přišel na úřad práce namol opilý, o chvíli později byl přistižen, jak na veřejnosti močí do keře. Odpoledne udržoval hladinu alkoholu pod kůží v altánku u nemocnice.

Opilec v Kladně třikrát za den zaměstnal strážníky (Ilustrační foto: KL)

V úterý 12. června dopoledne vyjížděli strážníci na Úřad práce. O zaměstnání tam přišel žádat muž pod silným vlivem alkoholu. Na výzvu, aby se vrátil, až vystřízliví, nereagoval a odmítal odejít. Dechová zkouška u něj zjistila 2,57 promile alkoholu, budovu opustil až v doprovodu strážníků.

Sotva vylezl ven, odebral se uhasit žízeň pivem. O několik minut později ho jiná hlídka strážníků zahlédla, jak močí do okrasných keřů nedaleko autobusové zastávky v ulici Dukelských hrdinů. Muž odmítal s hlídkou spolupracovat a o svém přestupku se nechtěl bavit.

O několik hodin později narazila další hlídka na muže, který v altánku naproti kladenské nemocnici popíjel alkohol. Když předložil doklady, ukázalo se, že jde o stejného muže, se kterým už měly dvě hlídky problémy dopoledne. 

„Strážníci tento přestupek opět vyřešili příkazem na místě ve výši pěti tisíc korun. Navíc nařídili úklid místa a poté muže vykázali pryč. Bohužel není v silách ani možnostech městské policie tento boj vyhrát,“ podotkla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Autor: (jk)