Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kam o víkendu? Co na Dobový letecký den v Mladé Boleslavi

Středa, 13. Červen 2018 07:00

Dobový letecký den se bude konat ve znamení oslav 100 let české státnosti 16. června na letišti v Mladé Boleslavi. Akce se odehraje již podvanácté a je pořádána Aeroklubem Mladá Boleslav a Nadačním fondem letadla Metoda Vlacha. 

Ilustrační foto: Kateřina Peterková

První Dobový letecký den byl uspořádán v roce 2002 a tehdy poprvé vzlétla replika stroje, který postavil průkopník Metoděj Vlach v roce 1912 v Mladé Boleslavi jako první české letadlo schopné delšího letu. Návštěvníci měli tehdy možnost si spolu s ním prohlédnout celou řadu historických letadel a dobové techniky.

Letošní ročník, pořádaný ve znamení oslav české státnosti, však dostává i další rozměr. Očekávána je účast až 12 tisíc návštěvníků. Program bude koncipován jako celodenní akce, která začne již v ranních hodinách přílety historických letadel a jejich vystavením před diváky. Pro zájemce pak budou připraveny i vyhlídkové lety po okolí a do Českého ráje.

Na letišti v Mladé Boleslavi budou k vidění Chance Vought F4U Corsair, Lockheed P-38 „Lightning“, Flying Bulls, Follow Me, Saab JAS-39 Gripen, Lockheed L.10-A Electra, Martin Šonka Extra 300SR, P-51 Mustang, Kukuruznik Po-2, Vogt Lö-100, VT-116 Orlík II, Buecker 131 Jungmann, Fieseler FI-156 Storch, Klemm 25H a již zmíněný jednoplošník zkonstruovaný Metodějem Vlachem.

Autor: (red)


banbad