Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Piloty přistávajícího dopravního letadla nad Doksy oslnil laser

Úterý, 12. Červen 2018 07:30

V pátek 8. června krátce před půlnocí prolétalo dopravní letadlo nad Kladenskem a chystalo se přistát na Letišti Václava Havla v Praze. V přesně nezjištěné lokalitě mezi Doksy a Velkou Dobrou piloty oslnilo zelené světlo laseru. Policisté se vydali pátrat po zdroji, nic však nenašli.

Piloty přistávajícího dopravního letadla nad Doksy oslnil laser (Ilustrační foto)

„Neznámý pachatel oslnil piloty letounu blíže neznámým zařízením, pravděpodobně šlo o laser zelené barvy. Provedením pátrací akce v okolí obcí Velká Dobrá, Kamenné Žehrovice a Tuchlovice nebyla nalezena žádná podezřelá osoba,“ informovala Listy policejní mluvčí Michaela Richterová. Letoun naštěstí přistál v pořádku.

Ač se případ může zdát kuriózní, Richterová připouští, že podobné případy policie řeší často. Piloty chystající se na přistání nezřídka oslňují laserem děti. Je na rodičích, aby svým potomkům objasnili nebezpečí, jaké hrátky s laserem skrývají. I jinak zdraví neškodná laserová ukazovátka, které lze běžně zakoupit na internetu, mohou oslnit až na stovky metrů. 

Vzhledem k tomu, že tento případ se odehrál jen několik málo minut před půlnocí, není pravděpodobné, že by tentokrát šlo o dětské hry. Vyloučit se nedá ani úmysl. Tak či onak je zasažení letadla v době přistání krajně nepříjemné. Piloti odečítají důležité hodnoty z přístrojů a oslnění může být potenciálně nebezpečné. Tomu odpovídá i trestní sazba.  

„Pachatel se tímto dopustil zločinu obecného ohrožení, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ vyčíslila Richterová.

Autor: (jk)


banbad