Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Středočeský kraj plánuje stavbu nového mostu v Brandýsku

Čtvrtek, 7. Červen 2018 07:30

Nového mostu by se v Brandýsku měli dočkat v roce 2019. Krajští radní jeho výstavbu zařadili do takzvaného zásobníku projektů spolufinancovaných z evropských a národních prostředků.

Středočeský kraj plánuje stavbu nového mostu v Brandýsku (Foto: KL)

„Most přes D7 v Brandýsku je v současné době v takovém stavu, že jej není ekonomicky výhodné opravovat a ani to podle expertíz není technicky možné. Dlouhodobě do nosné konstrukce zatékalo, proto je nutné jej postavit znovu. Podle odborníků lze použít prakticky jen základy stávající stavby,“ zdůvodnila investici dosahující bezmála 33 milionů korun hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Stávající stav mostu by se dal stručně zhodnotit jako alarmující. Spodní stavba je hodnocena jako uspokojivá, nosná konstrukce pak dokonce jako velmi špatná, a to hlavně díky intenzivnímu zatékání, se kterým souvisí narušení nosného systému.

Vzhledem k těmto skutečnostem kraj rozhodl o návrhu nového mostu s pravostranným obslužným chodníkem a s nosnou kostrou tvořenou spřaženou ocelobetonovou konstrukcí. Pro založení mostu se využijí základy stávající stavby.

Rekonstrukce bude prováděna za úplné uzavírky komunikace, doprava bude vedena po objízdné trase. Způsob rekonstrukce je volen tak, aby se minimalizovala omezení provozu na dálnici D7, přes kterou most vede.

Celkové náklady by měly dosáhnout 33 milionů korun. Z toho 85 procent bude financovat Evropská unie, pět procent zajistí státní rozpočet. Stavět by se v Brandýsku mělo od března do července 2019. Komunikace by měla být předána do užívání nejpozději v září téhož roku.

Autor: (jk)


banbad