Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Kluci z Miners U8 se probojovali do celostátního finále First cupu 2018!

Úterý, 5. Červen 2018 08:00

Miners U8 zvládli na kladenském hřišti kvalifikaci na jeden z vrcholů sezóny, brněnské finále 15 nejlepších českých a moravských týmů kategorie U8, turnaj First cup 2018.

Kluci z Miners U8 se probojovali do celostátního finále First cupu 2018! (Foto: M.Děkanovská)

Loňský 1. ročník First cupu nasadil laťku vysoko. Byl velkým zážitkem pro děti i dospělé. Dostat se opět do finále, byla obrovská motivace. Miners turnaj rozjeli ve velkém stylu a prvním dvěma soupeřům, berounským Piranhas (25:2) a chomutovským Beavers (19:8) nedali šanci. Vážnější soupeři čekali až od 3. zápasu.

Velký respekt měli Miners z Titánů z Tempa a tak se na ně obzvlášť namotivovali. Dobře hrající i pálící soupeř vzdoroval však jen v první směně. Od druhé směny spustili Miners to, co jim celou tuto sezónu přináší úspěch. Tvrdé odpaly spojené s agresivním během po metách. Kluci z se dostali téměř do herního transu s maximálním soustředěním, Titány doslova rozstříleli (16:3) a předvedli jeden z nejhezčích baseballů v letošní sezóně.

Další těžký soupeř čekal v souboji o postup do finále – Eagles. Začátek zápasu poznamenalo zranění Matěje Štilipa na 1. metě a jeho ošetřování si vyžádalo neplánované změny v sestavě a také sérii chyb v obraně. Naštěstí se Matěj do 2. směny vrátil, vykolejený vláček bylo možné nahodit zpátky a zopakovat podobný výkon, jako proti Tempu. Miners opět zachránila největší zbraň – pálka. Dobré odpaly znamenaly i následné uklidnění v obraně a dovedení zápasu k vítězství 19:5. To znamenalo postup do finále kvalifikace a také za skandovaného potlesku diváků velké křepčení, neboť v tu chvíli bylo jasné, že brněnské finále nebude bez Miners!

Kluci z Miners U8 se probojovali do celostátního finále First cupu 2018! (Foto: M.Děkanovská)

Miners chtěli nejprve zvládnout ještě domácí finále s Kotlářkou. Jak to tak ale bývá, každá vítězná série jednou končí a na to kladenští chlapci přišli právě v tomto zápase. Snad vidina už „hotového“ Brna a asi i únava znamenaly, že Miners poprvé v této sezóně „vypnuli“. Navíc Kotlářka hrála skvěle s minimem chyb a spoustou dobrých odpalů. Zvlášť jejich spojka a první metař vyzobávali kladenským jednu šanci za druhou. Miners se rozjížděli pomalu a pomyslnou káru tlačili do kopce po celý zápas. Pár dobrých odpalů prošlo do vnějšího pole, další dobré odpaly však pochytala neskutečná kotlářská spojka a výkonu Miners padal řemen víc a víc.

„Konečný výsledek 10:4 pro zaslouženého vítěze Kotlářku znamenal teprve druhou prohru Miners v této sezóně,“ okomentoval výsledek trenér Honza Herget. „Bohužel zrovna na domácím hřišti. Ale tak to bývá. Všechno zlé je k něčemu dobré a kluci si aspoň uvědomili, že i prohrávat se musí umět.“

Postup do celostátního finále ze druhého místa v konkurenci pražských týmů je obrovský úspěch. Navíc Kladeňáci zabodovali i v dovednostních disciplínách. Míša Pražan vyhrál pálku, Sam Horák běh a Matěj Štilip druhé místo v běhu.

Kluci z Miners U8 se probojovali do celostátního finále First cupu 2018! (Foto: M.Děkanovská)

Autor: Natálie Tauchenová


banbad