Podzimní koncerty Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • J.A.R

Velmi solidní test kladenských plavců před vrcholem sezóny

Úterý, 5. Červen 2018 07:10

V Praze-Podolí se konaly plavecké závody PRAHA 2018. V konkurenci šedesáti čtyř oddílů z České republiky a Slovenska se představilo hned devatenáct závodníků a závodnic Klubu sportovního plavání Kladna. Nejlepšího výsledku dosáhla Michaela Svobodová, která obsadila druhé místo na 400 m polohový závod v kategorii Open. Výborně si vedlo i starší žactvo, které obsadilo hned šest medailových umístění.

Velmi solidní test kladenských plavců před vrcholem sezóny (Ilustrační foto: KL)

V kategorii Open byla na stříbrném stupínku Michaela Svobodová, která trať na 400 m polohový závod uplavala za 5:16,52 min. Na čtvrtých příčkách byla hned trojice chlapců. Dominik Klíma v závodě na 200 m prsa (2:31,41 min), Pavel Novák na 200 m volný způsob (1:58,92 min) a Marek Souček na 400 m polohový závod (4:52,29 min). Pátí skončili Pavel Novák na 100 m volný způsob (54,82 s), Michaela Svobodová na 50 m motýlek (30,32 s) a Karolína Kafková na 100 m znak (1:10,99 min). Šestí skončili Pavel Novák na 800 m volný způsob (8:55,83 min) a Michaela Svobodová na 200 m polohový závod (2:33,93 min), sedmí byli Pavel Novák na 50 m volný způsob (25,56 s) a Marek Souček na 1500 m volný způsob (16:53,93 min). Na stejné trati byl Pavel Novák osmý hodnotou 17:00,93 min. Devátí skončili Marek Souček na 400 m volný způsob (4:16,74 min), Karolína Kafková na 50 m znak (33,31 s), Michaela Svobodová na 50 m volný způsob (28,47 s) a Anna Dupačová na 800 m volný způsob (10:11,01 min).

Mezi staršími žáky byla zlatá Pavla Jílková na 200 m volný způsob (2:18,51 min), která skončila druhá i na 400 m volný způsob (4:52,65 min).Veronika Seidlová se umístila bronzová na 400 m polohový závod (5:41,65 min) a na 400 m volný způsob (4:54,78 min). Stejného umístění dosáhli i Kristián Kameš na 400 m polohový závod (4:28,06 min) a Veronika Pavlisová na 200 m volný způsob (2:22,38 min).

„Vzhledem k tomu, že většina neplavala svoje hlavní disciplíny, jsem s výsledky spokojená,“ konstatuje šéftrenérka Petra Landová. „Naším cílem je především orientace na 3. kolo Českého poháru v  Ústí nad Labem, které nás čeká za čtrnáct dnů, kde bychom chtěli předvést již co nejlepší výkony a vrcholem pochopitelně bude mistrovství České republiky, které je na programu v polovině července. Předtím bychom měli absolvovat čtrnáctidenní soustředění v Pardubicích na přelomu června a července.

V Mladé Boleslavi měli sraz jedenáctiletí a desetiletí při Letním poháru Středočeského kraje žactva. Nejmladší plavecké naděje KSP Kladno stály třikrát na druhém a čtyřikrát na třetím místě.

Stříbrnými medailemi se mohou chlubit v kategorii desetiletých hned dvakrát Adriana Říhová na 50 m motýlek (41,61 s) a na 200 m polohový závod (3:23,34 min) a Natálie Seidlová na 50 m prsa (44,79 min). Třetí příčku mezi jedenáctiletými vybojovala Karolína Sembdnerová na 200 m (3:11,33 min) a mezi desetiletými znovu Adriana Říhová na 100 m motýlek (1:41,73 min), Matyáš Kott na 100 m motýlek (1:50,70 min) a Václav Sedlák na 50 m znak (42,00 s). „Bramborovou“ medaili v podobě nepopulárního čtvrtého místa mají hned dvakrát Edita Hloušková mezi jedenáctiletými na tratích 100 m znak (1:28,43 min) a na 200 m znak (3:06,13 min) a Anna Viktorie Stará na 200 m volný způsob (2:50,27 min) a mezi desetiletými Václav Sedlák také dvakrát na distancích 100 m znak (1:31,29 min) a na 100 m volný způsob (1:20,03 min). Stejného umístění dosáhl i Jáchym Porš na 100 m motýlek (2:05,73 min).