Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Ve čtvrtek se v Sládečkově muzeu dozvíte, proč lidé válčí

Úterý, 5. Červen 2018 07:40

Pohled do historie, válečnictví či sociologie nabídne přednáška ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně. Proč vlastně lidé válčí? Válčili vždycky? Je válčení skutečně tak nesmyslná aktivita? Jak to funguje a dá se s tím přestat? Odpovězte si na tyto otázky a přijďte diskutovat s důstojníkem Generálního štábu Armády ČR Otakarem Foltýnem ve čtvrtek 7. června od 18:00 v multifunkčním sále muzea.

Ve čtvrtek se v Sládečkově muzeu dozvíte, proč lidé válčí (Foto: KL)

Válka – tedy organizované násilí má své identifikovatelné příčiny a bohužel i logiku. Ukázat to lze nejen na historických příkladech, ale i na současných ozbrojených konfliktech, kterých se autor účastnil. Přestože v případě Evropy žijeme v suverénně nejméně násilném a nejbohatším období historie, neznamená to, že jak společnost, tak jednotlivci nemohou v určitých situacích upadat do skluzu vedoucího zpátky k vyšším úrovním nestability a tedy i násilí. Důsledným studiem takových jevů ale můžeme nabídnout nástroje, jak jim předcházet, nebo alespoň snížit ztráty.

Otakar Foltýn je důstojníkem Generálního štábu AČR a expertem na bezpečnost a problematiku mezinárodněprávních aspektů vojenských operací. Byl nasazen v Kosovu a v Afghánistánu. Je absolventem Právnické fakulty UK a externě přednáší právo ozbrojeného konfliktu a teorii ozbrojených konfliktů. Je spoluautorem knih Povaha změny, Na rozhraní a Lidé a dějiny.

Autor: Ivana Zágnerová


banbad